Home / Genel / Kredi Ve Kredi Kartı Başvurusu Hangi Sebeplerden Onaylanmaz

Kredi Ve Kredi Kartı Başvurusu Hangi Sebeplerden Onaylanmaz

Her gün onlarca insan bankalara giderek kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunuyor. Ancak bunların kaçı onaylanıyor ve kaçı onaylanmıyor tam olarak bilemiyoruz. Tabii ki onaylanan da onaylanmayan da olacaktır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki; bankalar uygun şartları taşıyan herkese kredi ya da kredi kartı vermek isteyecektir. Çünkü müşteri kitlesini büyütmek isteyecektir. Eğer banka başvuruyu onaylamıyorsa gerçekten orada bir problem ve makul sebepleri vardır diyebiliriz. Bu yazımızda kredi v e kredi kartı başvurusu hangi sebeplerden onaylanmaz sizlere kısaca paylaşmaya çalışacağız.

Kredi Notu Düşüklüğü

Buradaki ilk aranması gereken sebeplerden birisi; başvuran kişinin kredi notunun düşük olup olmadığıdır. Çünkü artık bankalar kişilere kredi ve kredi kartı verirken en çok dikkat ettiği mesele kredi notudur.

Bankalara Ödenmemiş Borç Bulunması

Eğer başvurduğunuz banka dışında ya da bu bankaya ödenmemiş ve gecikmiş bir borcunuz varsa yine muhtemelen başvurunuz reddedilecektir. Bu borcu kapatmandan da başka bir bankadan kredi ya da kredi kartı almanız mümkün değildir. Eğer borç makul bir seviyedeyse; belki borç transferi kredisi adı altında bir kredi çekmeniz mümkün olabilecektir.

Eksik Belge

Eğer kredi ve kredi kartı başvurusu sırasında; gerekli olan belgeler arasında bir eksik belgeniz var ise; bu durumda da başvurunuz reddedilecektir. Reddedilmenin yanı sıra; ilgili görevli tarafından size belgelerinizi tamamlamanız için makul bir süre de verilebilecektir. Ancak kredi başvurusu kaydı çok uzun süre açık tutulamayacaktır. Dolayısıyla işlemlerin devam edebilmesi için en kısa sürede bu belgelerin tamamlanması gerekecektir.

İlgili  Kredi Notu Yüksek Olan En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?

Limit Aşımı

Kredi başvurularında; farklı bankalardan ya da aynı bankadan kredi kullandıysanız ve bu kullandığınız kredi de yüklü miktardaysa; bu miktarda kredi notunuz ve aylık gelirinize göre çekebileceğiniz kredi miktarına yakın bir rakamsa kredi başvurunuzun reddedilme ihtimali vardır. Aynı şekilde kredi kartı konusunda da; zaten hali hazır yüksek limitli bir kredi kartınız var ise; ve bu kredi kartının da limitleri tamamen dolu ise; beklentinizi karşılayacak bir kredi kartı almanız zor olacaktır. 500 TL gibi düşük limitli kredi başvurularınız kabul görebilir ancak yüksek limitli kredi kartı başvurularınıza muhtemelen reddedilecektir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About admin

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir