Home / Bilgiler / Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Bankaların en önemli yatırım araçlarından birisi krediler olmaktadır. İhtiyacı olan herkese çeşitli krediler verilmektedir. Peki,  kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar var mı? Bu yazımızda kredi sicili nedir, kredi sicili neden bozulur, kredi sicili bozuk olanlar kredi çekebilir mi gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Kredi Sicili Nedir? Neden Bozulur?

Kredi sicil, her bireyin kendisine özel olup kısacası banka ile olan ilişkilerini gösteren sayısal bir nottur. Kişi, kredi katı ve kredi gibi borçlarını geciktirmeden eksiksiz bir şekilde günü gününe öderse kredi sicili gayet iyi olacaktır. Yapılan her gecikmeli ve eksik ödemede ise  kredi sicili gittikçe düşecektir. Borcun ödenmemesi ve mahkemelik olunması durumunda ise kredi sicili tamamen bozulacaktır. Her banka müşterilerinin kredi ihtiyaçları için birtakım şartların yerine getirilmesini beklemektedir. En önemli kriter ise kredi sicilidir. Peki, kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar var mı? Biraz da bu konudan bahsedelim.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Kredi sicili bozuk olan kişilerin kredi çekebilme ihtimalleri her zaman oldukça düşüktür. Ya da kredi talebi çok düşük miktarlarda olması halinde olumlu karşılanabilmektedir. Fakat müşterinin çoğu zaman daha fazla krediye ihtiyacı olacağı için verilecek olan kredi yetersiz kalmaktadır. Kredi sicili bozuk olanların daha fazla kredi çekebilmesi için bazı durumlar elbette mevcuttur. Şöyle ki:

  • Kredi sicili bozuk olanların kefil olarak sağlam birisini göstermesi, her zaman kredi almak için daha avantajlı bir duruma yükselmesine olanak tanır.
  • Bir diğer yöntem ise tapu göstererek ipotek ettirmektir. Kredi sicili bozuk bir kimsenin adına kayıtlı taşınmazların tapusu gösterilerek ipotek ettirmek usulüyle kredi çekmesi mümkün olmaktadır.
İlgili  Vatan Bilgisayardan Odeabank Kredisi İle Telefon Nasıl Alınır?

Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar var mı sorusuna ilk olarak Akbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Odeabank ve Denizbank gibi bankaları gösterebiliriz. Bunun yanı sıra diğer bankalar da birtakım değerlendirmeler yaparak kredi sicili bozuk olan kişilere kredi verebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir