Home / Bilgiler / Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Kredi Borcu Ödemeyince Ne Olur?

Günümüzde bankalarla ilgili olarak kredi sicil affı ne zaman çıkacak sorusu gündemi meşgul etmeye başlayacak gibi. Özellikle 2015 yılı içerisinde bol bol seçim konuşulduğu ve ekonomi ile ilgili olarak yapılabilecek iş ve işlemlerin askıya alındığı uzun bir dönem geçirdik.  Bundan dolayı seçim sonrası artık bu konularda yapılması gereken işlemlerin hızlanacağını belirtmek gerekir. Şimdi konumuz gereği insanlar neden kara listeye girer ve bu durumdan kurtulmak mümkün müdür?

Herhangi bir bankadan kredi aldınız ya da kredi kartınız var ve kredi ödemelerinizi ödeyemediniz veya kredi kartı ekstrenizi son ödeme tarihinde yatıramadınız. İşte bu süreç 90 günü geçerse eğer kara listeye giriyorsunuz. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu 90 günlük sürenin ilk 30 günü kredi ödemenizin ya da kredi kartı ekstre ödemenizin son ödeme tarihinden itibaren geçen süredir. Bu süre zarfında banka ilgili kişiye borcunu ödemesi için bilgi mesajı gönderir. Eğer ilgili 30 gün içerisinde yine ödeme olmazsa bir sonraki 30 gün için banka müşterisine gerek müşteri hizmetleri yoluyla gerekse de diğer iletişim kanallarıyla ulaşır ve ödenmemiş borcunu iletir. Artık son 30 gün içerisinde de ödeme olmaz ise artık banka idari ve adli işlemleri başlatacaktır. İşte bu durumda olan kişiler bankaların kara listesine girer ve artık hiçbir bankadan kredi çekmek ve kredi kartı almak mümkün olmamaktadır. İşte kredi sicil affı ne zaman çıkacak sorusu da en çok bu durumda olan kimseler için hayati önem taşımaktadır.

İlgili  Bankacıların Müşterilerine En Sık Yaptığı Sinir Bozucu Hareketler

Kredi Sicil Affı Neler Getirir?

Bankalarca insanlara sağlanan krediler ve kredi kartları bazen ortaya büyük sorunların çıkmasına neden olabilmektedir. İnsanlar istemeyerek de olsa bazen kredi ya da kredi kartı ödemelerini geciktirebilmektedirler. İşte bu durumda kara listeden çıkabilmek neredeyse imkansız olmaktadır. Özellikle esnaflar bu konuda mağdur olabilmektedirler ve bu durum ancak Meclis’te alınacak bir kararla uygulanabilmektedir. Bundan dolayı kredi sicil affı ne zaman çıkacak sorusunun cevabını mecliste yapılacak olan çalışmalarla alabiliriz. Siz de kredi veya kredi kartı mağduruysanız Meclis çalışmalarını sıkı bir şekilde takip etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir