Home / Kredi Notu / Kredi Notunu Ücretsiz Öğrenebilir miyim?

Kredi Notunu Ücretsiz Öğrenebilir miyim?

Herkesin aklına gelen soru, kredi notu ücretsiz nasıl öğrenilir? Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı kredi notu sorgulama yöntemleri bulunmakla beraber Findeks kredi notu öğrenme ücreti kullanılan yönteme göre belirlenmektedir. Ücretsiz Findeks kredi notu öğrenme ise önceden sadece Findeks internet sitesi üzerinden yapılabilmekte iken orası da artık ücretlendirme getirmiş durumdadır. Ücretsiz bir şekilde öğrenme taktiği bankaya giderek kredi veya kredi kartı başvurusu yaparken müşteri temsilci aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin bu işlemleri Findeks üzerinden ilk kez yapacak olmaları durumunda ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmalarına izin verilmektedir. Bunun için Findeks üyelik işlemlerinizi tamamlamanız ve ardından kredi notu sorgulaması yapmanız yeterli olacaktır. Ancak ücretsiz kredi notu sorgulama hakkından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka daha önce kredi notu sorgulaması yapmamaları yani ilk kez kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmaları gerekmektedir.

Banka Kredi Notu Öğrenme

Banka kredi notu sorgulamasının yapılması için bankaların internet şubesi üzerinden krediler bölümünü ziyaret ederek ya da banka şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunarak sorgulama yapılmasına izin verilmektedir. Bankadan yapılan kredi notu sorgulamaları ücretli olup bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber 9 ila 15 lira arasında ücretler talep edilmektedir.

İlgili  Kredi Notu Kaç Olursa Kolay Kredi Alabilirim?

SMS Göndererek Kredi Notu Öğrenme

Kısa mesajla kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin Turkcell kredi notu sorgulaması ya da Vodafone kredi notu sorgulaması yapması gerekmektedir. Diğer hatlara sahip olan telefonlardan sorgulama yapılmasına izin verilmemektedir. Cep telefonlarının mesaj bölümünden kimlik numaranızı ve doğum yılınızı dört haneli olarak yazıp oluşturduğunuz kısa mesajı 1122 numarasına yollamaları yeterlidir. Bu hizmetten yararlanan kişilerin 9 lira ödemeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir