Home / Bankalar / Kredi Notum Kaç Olursa Banka Konut Kredisi Verir?

Kredi Notum Kaç Olursa Banka Konut Kredisi Verir?

Kredi Notum Kaç Olursa Banka Konut Kredisi Verir?

Yaşam hayatında kişiler açısından en önemli bankacılık kredisi olarak bilinen konut kredisi herkesin hayalidir. Konut kredisinde ki vadenin 120 aya sahip olmasıyla birlikte kişilerin özgüveni doğal olarak artmaktadır. Kira öder gibi, ev alma mantığını yaşamak isteyen kişilerin yaptıkları araştırmalar sonucunda istedikleri evi satın alabilmeleri için yaptıkları başvuruların derhal olumsuz değerlendirmesi kişilerin stresli olmasına sebebiyet vermiştir. Malum günümüzün ekonomik durumuna bağlı olmak üzere bir evde oturmanın aylık yüksek kiralara tekabül etmesi kişi açısından karşılıksız olarak değerlendirilmektedir. Bu bağlamda geri dönüşü olabilecek bir vazifeye yatırım yapmak isteyenler ellerinde olan tüm imkanları değerlendirerek, konut kredisi almak istemektedir. Konut kredisi almak isteyen kişilerin bu konuda derhal kendilerince kredi notu sorgulama işlemi yapmaları gerekmektedir.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) olarak bilinen sisteme bağlı olarak çalışan ve aynı zamanda kurucusu olan KKB’nin kendi servisi olarak bilinen findeks sistemini kullanarak kredi notunuzu sorgulayabilir akabinde nasıl bir tabloya sahip olduğunuzu bu sistem üzerinden ücretli veya ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ücretsiz sorgulamalarda merkez bankasının en son yaptığı sorgulama çıkacağı gibi kredi notunuzun bu olmadığına net olarak eminseniz en azından bu duruma inanmıyorsanız ücretli sorgulama karşılığında kredi notunuzu ne iyi şekilde güncelleyebilir şuan mevcutta olan kredi notunuzun kaç olduğuna da saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Konut kredisi almak için olması gereken en düşük kredi notu 1.300’dür. 1.300 kredi notuna sahip olan kişilerin şartsız, koşulsuz kredi alabilmeleri mantıken söz konusu olmayacağı gibi bu durumda olan kişilerin derhal maaş gelirlerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Akabinde gelire istinaden konut kredisi kullanmak banka açısından mümkün olabilecektir.

İlgili  Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Konut Kredisi Alamayan Ne Yapmalı?

Onca uğraş sonucunda konut kredisi alamayan kişilerin bu konuda sabır iradelerini kullanması gerekmektedir. Eğer bir banka size konut kredisi vermiyorsa, bilin ki diğer bankalarda vermeyecektir. Bankacıların kuruluş amacı bilindiği üzere kişilerden faiz yöntemiyle para elde etmek olacağından ötürü kişinin konut kredisi çekebilmesi mümkün olması halinde hiçbir banka müşterisini geri çevirerek, para kazanmayı diskalifiye etmez. Bu sebeple konut kredisi alamayan kişiler bankalardan aldıkları olumsuz durumu düzeltmek için çalışmalı ve bir süre kredi başvurusunu kesinlikle yapmaması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Notuma Göre Kredi

İçindekiler1 Kredi notuna göre ne kadar kredi çekebilirim? 2 Kredi notu değerlendirmesi nasıl yapılır?2.1 Kredi notunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir