Home / Kredi Notu / Kredi Notum Düşük Taşıt Kredisi Çekebilir miyim?

Kredi Notum Düşük Taşıt Kredisi Çekebilir miyim?

Kredi Notum Düşük Taşıt Kredisi Çekebilir miyim?

Kredi notu bildiğiniz gibi son derece önemli bir kriterdir. Her banka artık size kredi vermeden önce kredi notu sorgulama işlemi yaparak uygun dereceye sahip olup olmadığınıza bakmaktadır. Bu yüzden son derece önemlidir. Ayrıca 2016 yılı itibariyle artık kredi notu her bankanın dikkat ettiği bir derecelendirme sistemi haline geldi.

Taşıt kredileri için gerekli kredi notuna sahip değilseniz maalesef kredi talepleriniz reddedilecektir. Bu aslında her tip kredi de kriterdir. Fakat bildiğiniz üzere konut kredileri ve taşıt kredileri hem yüksek miktarlı, hem de vadesi uzun süreli olabilen kredi tipleridir. Bu yüzden bankalar risk almaktan kaçınırlar. Daha güvenilir müşteriler ile çalışmak isterler. Bu nedenle de notunuzun yüksek olmasını isterler.

Daha önce geciktirdiğiniz bir kredi kartı borcu veya kredi ödemeniz olduysa kredi notunuz düşük olacaktır. Bunu yükseltmek aslında çok zor değildir. Fakat düzenli ödeme periyotları gerektirecek ve vakit alacaktır. Sitemiz kredipiyasa.com üzerinde arama yapıp bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ben yine de kısaca burada da size kredi notu yükseltme konusunda bilgiler vereyim. Bunun için yapmanız gereken düşük limitli ve ödemesi kolay bir kredi kartı harcaması yapıp, aydan aya düzenli ve vaktinde ödemeler yapmalısınız. Bu sayede yaptığınız her düzenli ödeme sizin güvenilirliğinizle birlikte kredi notunuzu da arttıracaktır. Tabi bu biraz zaman alır. Acil kredi ihtiyaçlarınız var ise krediyi kendi adınıza değilde notu daha iyi olan bir yakınınız üzerine alabilirsiniz.

İlgili  Taşıt Kredisi Neden Onaylanmaz?

Bu verdiğim tavsiyeler tamamen mantık üzerine oluşturulmakta. Yani sizler daha iyi fikirlerde üretebilirsiniz. Yöntem ve işleyiş hakkında fikir sahibi olabilmeniz adına ufak örneklendirmeler yaptım. Ayrıca taşıt kredisi çekerken başkasının üzerine yapmak riskli olabilir. Sonuçta araç sizin üzerinize değil, kredi çeken kişinin üzerine olacaktır. Bu yüzden eşiniz, kardeşiniz, anne  ve babanız gibi ilk derece yakınlıklar dışında pek tavsiye etmem açıkcası. Bu konu veya başka konularımızda sorularınız olursa konu altlarında yer alan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Notum En Az Kaç Olmalıdır?

İçindekiler1 Kredi Notu Kaç Olmalı?2 Kredi Notu Kaç Olursa Kredi Verilir?2.1 Kredi Notu Düşük İse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir