Home / Bankalar / Kredi Notum Düşük Kredi Verirler mi?

Kredi Notum Düşük Kredi Verirler mi?

KREDİ  NOTUNUN DÜŞÜK OLMASI DURUMUNDA KREDİ VERİLİR Mİ

 Günümüz koşullarında kredi çekmeden yüksek tutarlı bir mülk sahibi olma ya da benzeri bir şey alma oldukça zorlaşmıştır. Bu nedenle insanların çoğu bu yola başvurmaktadır. Ancak kredi alma eskiye oranla şartların iyileştirilmesi sonucunda daha kolay olmasına rağmen yine de ihtiyaç sahibini zorlayacak niteliktedir.

Bazıları kredi notu düşük olmasına rağmen kredi çekme yoluna gitmektedir. Ancak kredi notunun ne kadar önemli olduğunu düşünürsek bu çok da kolay değildir. Tabi bankadan bankaya değişir bu durum ancak yine de kredi verilmesi oldukça zor bir ihtimaldir. Bu koşullarda kredi verilme ihtimali çok zorken bir de yüksek kredi çekmek isteyenler var. Aslında bu çok riskli bir durum çünkü kredi reddi olacağı gibi bu durumun yaşanmasıyla kredi notu daha da düşürülecektir. Bu noktada dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlara rağmen yine de çok ihtiyacınız varsa tek çareniz kolay kredi veren bankalara başvuru yapmanız. Genelde kredi verme yoluna giderler. Hiç bir bankanın kesinlikle kredi vermemesinin tek bir nedeni var o da kara listede yer almanız. Bu durumda o listede isminiz varsa maalesef hiçbir banka kesinlikle kredi vermemektedir. Yani daha önce ödemediğiniz ve mahkemelik olan bir borcunuz varsa kişiye özel olan bu kara listeye alınmışsınızdır. Bu durumda yapabileceğiniz hiç bir şey bulunmamaktadır. Yapılacak tek şey aradan en az bir beş senenin geçmesidir. Bu sürenin sonunda kara liste affı ile bu listeden çıkarılırlar. Ve tekrar başvuru yapabilirler. Yani ihtiyacınız durumunda sizde zorlanmadan istediğiniz miktarda kredi almak istiyorsanız borç takibini iyi yapmanız gerekmektedir. Aylık gelirinizin 20 katı normal şartlarda verilmektedir ancak memurluk durumunda bu durum değişir ve aylık gelirin 30 katı kredi olarak verilebilir.

İlgili  İnternetten Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayatımızı devam ettirirken bazen gerçekten zor durumlarla karşılaşabiliriz. Bu nedenle kredi notumuzu takip ederek yüksek ya da düşük olması durumunu bilmemiz ve buna göre hareket etmemiz gerekmektedir. En azından bunu bilmemiz durumunda buna göre önlem alır ve tüm hareketlerimizi buna göre yaparız. Büyük ölçüde ihtiyacımız durumunda daha iyi koşullarda kredi notu sayesinde ihtiyacımızı karşılayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Notuma Göre Kredi

İçindekiler1 Kredi notuna göre ne kadar kredi çekebilirim? 2 Kredi notu değerlendirmesi nasıl yapılır?2.1 Kredi notunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir