Home / Genel / Kredi Notu Yüksek Olan En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?

Kredi Notu Yüksek Olan En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?

Fatura ödemeleri bile olsa bankalar ile az çok işi olan hemen herkes artık kredi notu kavramını bilmektedir ve yakından takip etmektedir. Bankanın gözündeki müşteri notu olarak değerlendirebileceğimiz kredi notunun yüksek olması banka nezdinde müşterinin o kadar güvenilir olması anlamına gelmektedir. Kredi notu yüksek olanlar başta kredi çekmek ve kredi kartı almak gibi durumlarda kolayca netice alabilmektedir. Çünkü yapılan düzenli ödemeler bankanın kişiye olan güvenini arttırmaktadır. Kredi çekmenin en önemli kıstaslarından birisi olan kredi notunu, aynı zamanda çekilebilecek an fazla kredi miktarını da belirleyen en önemli hususlardan birisidir. Peki kredi notu yüksek olan en fazla ne kadar kredi alabilir?

Bu sorunun cevabı duruma göre değişkenlik gösterdiğinden öncelikle kredi notunun hangi seviyelerden oluştuğuna bir göz atalım. Böylece kredi çekebilmenin hangi koşullarda daha kolay olabileceğini birlikte görmüş oluruz.

Kredi notu 0’dan başlayan ve 1900’e kadar devam eden sayısal bir değerdir. Bir bankadan kredi çekebilmek adına tüm işlerinizin hızlı ve kolayca ilerleyebilmesi için kredi notunuzun en az 1000 ve üzeri olmalıdır. Hatta 1500 ve üzeri için kişi kendisini biraz daha iyi seviyelere getirebilmelidir. Çünkü bankalar kredi notuna baktıktan sonra 1500  – 1700 arası bir değerle karşılaşırsa buna iyi derler ve müşterilerine kredi olukları açılır.

1700 ve üzeri ise çok iyi kategorisine girmektedir. Fakat kredi notu her ne kadar yüksek olursa olsun banka çeşitli sebeplerden dolayı kredi başvurusunu reddedebilir. Kredi notunun değeri aynı zamanda çekilmek istenen kredinin de miktarını gösterir bir nevi.

İlgili  Başkasının Kredi Notunu Sorgulama ve Öğrenme

Peki, kredi notu yüksek olan en fazla ne kadar kredi alabilir?

Eğer kredi notu 1500 ve üzeri ise bankalar genel olarak başvuru sahibinin maaşının 20 katına kadar kredi verebilmektedir. Eğer bankaya kredi için başvuruda bulunan müşteri memur ise durum daha farklı olmaktadır. Bu durumda banka aylık maaşın 30 katına kadar kredi vermektedir.  Anlaşılacağı üzere kredi taleplerinde kredi notu önemli bir kriter olmaktadır. Konu hakkında daha fazla bilgi için sitemizde arama yapabilirsiniz. Sorularınız olursa yorum alanımızdan bize ulaşabilirsiniz. Bilgimizin yettiğince size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir