Home / Kredi Notu / Kredi Notu Sorgulama Finansbank

Kredi Notu Sorgulama Finansbank

Kredi Notu Öğrenme QNB Finansbank

Kredi notu; finansal yeterliliğimizi gösteren bir nottur. Bu not geçmiş yıllarda yapmış olduğumuz borçlara, borçlarımızı ne kadar düzenli ödediğimize, hali hazırda bulunan borçlarımıza göre şekil almıştır. Yani bankanın sizinle olan ilişkileri sonunda size vermiş oldukları bir nottur. Bu not Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanmakta ve sizin güvenilirlik seviyenizi göstermektedir. Bankalar bu nota ihtiyaç duymaktadır. Çünkü sizin borcunuza ne kadar sadık olduğunuzu bilmek istemektedirler. Bankaların bu talebinden kaynaklı olarak da; kredi notu ortaya çıkmış ve bankalara sizin hakkınızda ki bilgileri yalnızca bir not aracılığıyla vermektedir.

Kredi notu sizin bir bankaya kredi için başvurduğunuzda kredi alıp almamanızı etkileyen ilk etkenlerden bir tanesidir. Bunun için de fazlasıyla önem taşımaktadır. Bir bankadan ret cevabı almışsanız yüzde doksan dokuz sizin kredi notunuz çok riskli ya da riskli kategorisindedir. Bu nedenle de kredi alamamışsınızdır. Ancak kredi notunuzu öğrenmeden kredi başvurusunda bulunmanız çok yanlıştır. Çünkü bankalarda almış olduğunuz tüm ret cevapları sizin kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Bu sebeple öncelikle kredi notunuzu öğrenmeli, daha sonra ona göre kredi başvurusunda bulunmalısınız. Peki, kredi notunu öğrenmek için hangi yolu tercih edebilirsiniz?

SMS ile Kredi Notu Öğrenme

QNB Finansbank ile kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notunuzu QNB Finansbank ile gerçekleştirmek için her hangi bir şubeye gitmenize ya da evrak hazırlamanıza gerek yoktur. Tek bir sms ile kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. QNB Finansbank ile kredi notu öğrenmek için; öncelikle KR yazarak boşluk bırakın daha sonra QNB Finansbank kartınızın son 4 hanesini de yazın. Hazırlamış olduğunuz bu mesajı 2273’e gönderin. Mesajınız 2273’e iletildikten hemen sonra kredi notunuz cebinize gelecektir. Ve finans bankın sunmuş olduğu bu hızlı ve pratik yöntem sayesinde kredi notumuzu öğrenerek ona göre hareket etme imkanı yakalayacağız. Eğer ki kredi notumuz çok riskli veya riskli grubunda ise bir süre kredi başvurusu yapmayarak, kredi notumuzu artırıcı yollar izlemeliyiz. Ancak kredi notumuz az riskli ya da risksiz grubunda ise kredi başvurusu yapabiliriz. Bu sayede ret cevabı alacağımız kredi başvuruları için kredi notumuzu düşürmemiş oluruz.

İlgili  Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir