Home / Kredi Notu / Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Fatura yatırmak için bile olsa bankaları kullanmaktayız. Geldiğimiz son zamanlarda bankalar bizlerin hayatında büyük bir yer tutmaktadır. Bankalara en küçük bir işimizi halletmek için bile olsa gitmekteyiz. Bazı zamanlarda da daha büyük işlerimizi halletmek için gidebiliyoruz. Mesela hiç beklemediğimiz bir anda acil nakde sıkışa biliyoruz. Böyle bir durumda ise ilk yapacağımız ve mantıklı olan şey bir bankaya giderek kredi hizmeti almak olacaktır. Bankalardan hizmet almak istediğiniz zamanlarda ise bankaların sizden istediği her şeyi eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Bankalar sizlere kredi hizmeti vermeden önce sizin hakkınızda bilgi sahibi olmak istiyor. Akabinde aylık net gelirinizi ve sigortalı bir işinizin olup olmadığı öğrenmek istiyor. Bunun için de sizlerden bazı belgeler istemektedir. Bu belgeler nedir diye soracak olursanız:

Aylık net gelirinizin ne kadar olduğunu öğrenmek için sizlerden gelir belgesi isteniyor. Hem bir gelirinizin olduğunu göstermiş oluyorsunuz hemde ödeme planı oluşturulmasını sağlamış oluyorsunuz. İkinci istenecek belge de sigortalı bir işinizin olduğuna dair belgedir. Bunun nedeni de işinizin devamlı olduğunu ve sigortanızın olduğunu göstermiş oluyorsunuz.

Eğer belgeler ile alakalı bir sorun yaşanmıyor ise banka ikinci aşama olan kredi notu sorgulama işlemine geçecektir. Kredi notunuzu da yüksek çıkması durumunda kredi almamanız için bir neden yoktur. Ancak notunuz düşük ise başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Verdiğiniz tüm emekler ve vaktiniz boşa gitmiş olacaktır. Bizim sizlere konu ile alakalı tavsiyemiz ise, kredi notunuzu başvuru yapmadan önce sorgulayın ki bilinçli bir şekilde başvuru yapabilesiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise başvuru yapmak yerine notunuzu yükseltebilirsiniz. Eğer notunuz orta seviyelerde ise, yüksek miktarda kredi başvurusu yapmaktan kaçınarak başvuru yapabilirsiniz.

İlgili  Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunuzu öğrenmek için ise yapmanız gereken şey çok kolay. Findeks’ in web sitesi www.findeks.com.tr‘ye girerek kendinize bir üyelik almalısınız. Akabinde sadece TC kimlik numaranızı kullanarak kredi notunuzu sorgulatabilirsiniz.

Çok sık sorulan bir soru olan “Findeks ücretli mi?” sorusuna da bir cevap verelim. Maalesef ki Findeks ücretli olarak hizmet vermektedir. Findeks ilk sorgulama da sizlerden önceden hiçbir ücret almıyordu ancak artık o uygulamadan vazgeçti. BKM Express ile yapacağınız kredi notu ve risk raporunuzu 1 TL ile alabilmektesiniz. Bu kampanyada 31 Aralık 2018 e kadar devam etmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan TC ile Kredi Notu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

TC ile Kredi Notu Öğrenme

İçindekiler1 Kredi Notu Öğrenme2 Kredi Notu Neden Düşer ve Nasıl Yükselir?3 Findeks Kredi Notu Sorgulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir