Home / Kredi Notu / Kredi Notu Neden Sıfır Olur?

Kredi Notu Neden Sıfır Olur?

Kredi notu neden sıfır olur?

Paraya ihtiyaç duymadığımız gün yoktur. Özellikle araç alırken, ev alırken toplu meblağlara ihtiyaç duyulabiliyor. Bu durumda tabi ki bankalara işimiz düşüyor. Fakat bankalar artık herkese kredi sağlamıyor. Her bankanın çeşitli kriterleri olduğu gibi ortak kriterleri de var. Bunların başında kredi notu gelmekte. Artık kredi notu sıfır olan veya düşük olanlar kredi alamıyorlar.

Kolay kredi almak için yüksek kredi notuna sahip olmanız gerekiyor. Kredi notunuz düşük olabilir. Bunu anlarsınız fakat, kredi notunuz hiç yok ise bunun sebebini sizlere bu yazıda açıklamaya çalışacağız. Kredi notu bireylerin yapmış oldukları kredi kartı harcamaları veya kredi işlemlerini düzenli olarak ödemesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Sizin daha önce kullandığınız herhangi bir kredi yok ise ve kredi kartı da kullanmamışsanız doğal olarak bir kredi notunuz olmayacaktır. Yani kredi notunuz sıfır olacaktır.

Benim size önerim kredi notunuzu sıfırdan yukarıya ve düzenli kredi alabilecek hale getirmek için yapmanız gereken ilk iş bir kredi kartı almak olacaktır. Kredi kartınızı düzenli ödeyebileceğiniz bir şekilde bir kaç ay kullanın ve ödemeleri zamanında yapın. Zaten bir süre sonra kredi notunuzun sıfır olmadığını ve düşük ise de yükselişe geçtiğini göreceksiniz. Bu yöntem ile yaptığınız işlemler sonucu oluşacak kredi notu ile kolay kredi imkanı sağlayabilirsiniz. Tabi bu yüksek miktarlar çekmeniz için yeterli bir yol olmayabilir. O yüzden ihtiyaç kredisi almanızda işe yarasa da konut kredisi için yeterli notu almanızı sağlamayabilir. Bu yüzden size konut kredisi için önden küçük bir miktarda olsa peşinat için kullanacağınız ihtiyaç kredisi çekip onu ödemeye başlamanızı tavsiye ederim. Yani hep bir süre sonra borcunuzu bitirip, elinizde bir peşinat olmuş olacak, hem de kredi notunuz konut kredisi için uygun hale gelecek.

Size yapmış olduğum bu öneriler tamamen akıl yürütme ile oluşturulmuştur. Yani size daha uygun fikirleri düşünerek bulabilir uygulayabilirsiniz. Genel mantık bu şekilde işlemekte. Kolay kredi nasıl alınır derseniz bu yöntemleri geliştirebilirsiniz.  Yine bu konuda fikir almak için bize yorumlarınız ile ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir