Home / Kredi Notu / Kredi Notu Nasıl Artış Gösterir

Kredi Notu Nasıl Artış Gösterir

Kredi Notu Arttırma yollarını sizlere sunmaya başlıyoruz.

Her geçen yıl gelişen dünyamızda insanların istekleri doğrultusunda yeni yeni yenilikler çıkmaktadır. Bununla beraber insanların hayatlarını rahat, huzurlu ve mutlu olmalarını için kredi kartı ortaya çıkmakla beraber insanların maddi sıkıntı yaşamamaları amaçlanmıştır.

Kredi kartlarına verilen önem sayesinde geçmişten günümüze bakacak olursak kredi kartı kullanan sayısı artış göstermiş ve buna bağlı olarak kredi kartı kullanıcıların güvenilir ya da güvenilmez olduğunu ortaya çıkarmak için kredi notu durumu bulunmuştur. İlk önce kredi notu nedir? Açıklayarak bu konuyu ele alalım. Kredi notu kredi kartı kullanıcılarının borçlarını zamanında ödemesi, kredi kartlarına vermiş olduğu otamatik ödeme talimatlarına dikkat edilerek zamanında ödendiği takdirde belirli bir oranda bankanın o müşterisine ait bir kredi notu oluşturur. Kredi kartı her ne kadar yüksek olursa bankanın o müşteriye olan güveni tamdır. Şöyle ki 5 yıl boyunca borçlarını düzenli ödeyen bir müşteri düşünelim. Bu müşteri 5 yıl boyunca borçlarını düzenli ödediği takdirde 5 yıl boyunca kredi notu yükselir. Buna bağlı olarak da bankalar bu müşterisine güvenerek kredi vermekte tereddüt yaşamazlar. Buna bağlı olarak eğer borçlarını düzenli olarak zamanında ödediğiniz kredi notu yüksek olduğu için yeşil nokta olursunuz. Yeşil nokta olduğunuz takdirde artık bankalar size güven rahatlığıyla kredi verirler. Fakat eğer kredi kartı borçlarınız zamanında ödemeyip sürekli geciktirirseniz kedi notunuz düşer se kırmızı nokta olursunuz. Kırmızı nokta olduğunuz durumda banka artık size güvenmez ve kredi limitiniz çok düşük olur.

İlgili  Findeks Kredi Notu Sorgulama ve Risk Raporu

Yapılan bir anket araştırmaları sonucunda geçmişten günümüze kadar kredi kartı kullanıcıları bakacak olursak kredi kartı borçlarını zamanında ödeyerek kredi notlarını yüksek tuttukları ve buna bağlı olarak kredi notu durumda yeşil noktalı müşterilerin sayısı her geçen yıl % 20 artış göstermiştir. Sizde hala bir kredi kartı almadıysanız ve kredin notu durumundan haberiniz yoksa bu gibi hassas detaylara dikkat ederek hareket etmeli eğer kredi kartı alırsanız borçlarınızı ve taksitleriniz zamanında ödeyerek kredi notunuz yüksek tutarak yeşil nokta olmanızı sizin çok daha iyi olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir