Home / Kredi Notu / Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Findeks kredi notu düşükler kredi alabilir mi? Kredi Notu düşük olanlar kredi alır mı? Findeks rengi sarı olanlara kredi veren banka var mıdır? Gibi sorular oldukça fazla sorulmaktadır.

Nakit ihtiyacı günümüz şartlarında sürekli yenilenmesi gereken bir ihtiyaç olmuştur bu nedenle sürekli kredi arayışı olmaktadır. Bazen ihtiyaçlarımızı gidermek, bazen de yığılan kredi kartı borçlarını düzene sokmak için nakit ihtiyacı oluşmaktadır.

Peki, geçmişte geciken ödemelerden veya ödenmeyen yasal takibe hatta icraya düşen borçlardan dolayı düşen kredi notumuzdan dolayı kredimiz ret edilir mi?

Bankalar müşterilerine kredi kullandırırken baktıkları ilk kriter kredi ödeme performansıdır yani, kredi notu bir diğer adı findeks olan kredi skorumuza ödeme performansımıza bakarlar.

Kredi notunun yeşil olması büyük avantajdır, gelirinize göre kredi olmanız hatta herhangi bir bankadan kredi kullanmak hiçte zor değildir. Ancak, kredi notunuz sarı da ise yani 1300 civarında ise tamamen bankanın inisiyatifine kalmıştır, yeterli gelir beyanında banka size kredi kullandırabilir.

Kredi Notu düşüklerin kredi kullanması için öncelikle takipte bulunan kredi veya kredi kartı borcunun olmaması,

Yine yasal takibe düşen borçların kapatılmış olması,

En az son üç yıl içinde yasal veya icra takibine uğramış borcunun olmaması.

Maaşında icra haciz vb kesintilerinin olmaması gerekmektedir.

Özetle; son üç yıldır kredi veya kredi kartından dolayı herhangi bir takibe düşmediniz, geçmişe takibe veya icraya düşen borçlarınızı kapattınız, maaşınızda kesinti yok yeterli geliriniz var ancak findeks renginiz sarı, buna rağmen kredi alabileceğiniz bankalar bulunmaktadır,

İlgili  Kredi Notunu Kimler Kullanır?

Ancak; takipte olan kredi borcunuz, maaşınızdan icra kesintisi, kapanmamış ve Helen takipte olan kredi borcunuz, iki dönem aksamış kredi kartı veya kredi taksitiniz var ise kredi almanız pekte mümkün görünmemektedir.

Maaş aldığınız banka veya bankaya verebileceğiniz bir menkul veya gayrimenkul ipoteği ile kredi kullanmanız mümkündür bunun içinde Bankanızı veya herhangi bir bankayı ziyaret etmeniz gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir