Home / Kredi Notu / Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2018

Kredi notu; 18 yaşını geçmiş olan ve bankalarla en ufacık dahi bir ilişkisi olan tüm bireylerin bulunmaktadır. Kredi notu aslında bir finansal geçmiş notudur. Yani sizin finans ilişkilerinizin geçmişe bakarak yorumlanması ve bu yorumlama soncunda ortaya çıkan not olarak belirlenmektedir. Kredi notu sizin finans geçmişinizin analiziyken, finans geleceğinizde de fazlasıyla etkilidir. Çünkü siz bir bankaya kredi başvurusu yaptığınızda, kredi kartı başvurusu yaptığınızda banka sizinle ilgili bilgi sahibi olmak isteyecektir. Bankanın bilgi sahibi olması için ise ilk başvuracağı yol kredi notu olacaktır. Kredi notunuza göre sizin başvurunuza onay verecek ya da vermeyecektir. Burada önemli olan husus ise bellidir. Kredi notunuzu daima yüksek tutmaya çalışmanız ve kesinlikle düşürmemeye çalışmanız gerekmektedir.

Peki, kredi notu düşük olan bireylerin hiçbir şekilde kredi alma imkânı yok mudur? Ya da kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmakta mıdır? Kredi notu aslında dört grupta kategorilendirilmektedir. Birinci grup çok riskli grup, ikinci grup riskli grup, üçüncü grup az riskli grup ve dördüncü grup risksiz gruptur. Eğer ki birinci veya ikinci gruptaysanız yani çok riskli ya da riskli kategorisindeyseniz kredi almanız çok güçleşmektedir. Hele ki, çok riskli grubunda olan bir müşterinin kredi alması neredeyse imkânsızdır. İkinci ve üçüncü grup olan riskli ve az riskli grubunun ise birazcık zorlamaya hakkı bulunmaktadır. Bu zorlama nasıl olabilir? Eğer ki; kredi almak istiyorsanız ancak kredi notunuz düşükse bankaya belli güvenceler göstermeniz gerekmektedir. Bu güvenceler; evinizi ipotek ettirmek, arsanızı ipotek ettirmek, aracınızı ipotek ettirmek gibi faktörler olabilir. Ayrıca kredi notu düşük olanların başvurabileceği bir başka yöntem ise kredi notu yüksek olan bir kefil bulmalarıdır. Kefil olduğu süresince bankaların kredi verme olasılığı çok daha fazla artacaktır.

İlgili  Kredi Notum Düşük Kredi Verirler mi?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren belli bankalar elbette bulunmaktadır. Mesela fibabank kredi notu düşük olan tüm bireylere, gelir belgesi dahi istemeden kredi vermektedir. Fibabank kredileri 10.000 tl’ye kadar artmaktadır. Kredi notunuz düşükse siz de fibabank’ın sunmuş olduğu bu avantajdan yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir