Home / Kredi Kartı / Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma ve Kapama

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun almış aldığı karar doğrultusunda kredi kartları hakkında yeni düzenleme hayata geçti. 31 Ocak 2018 tarihinden itibaren yeni bir kredi kartı alanın kartı elektronik ticaret işlemlerine kapalı gönderilecek. Ayrıca aktif olarak kullandığınız kredi kartları da onay vermemeniz dahilinde internet alışverişine kapatılacak. Bu neden ile hangi bankanın kredi kartını kullanırsanız kullanın internet üzerinden yapacağınız işlemler için ONAY vermeniz gerekmektedir. 31 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak bu uygulamadan dolayı sıkıntı yaşamamak için biran önce bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer kredi kartını internet alışverişinde kullanmak istemiyorsanız herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor. Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma İşlemi en kolay nasıl yapılır hakkında ayrıntılı bilgi aşağıda verilmiştir.

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

İş Bankası Maximum kredi kartları ile yurtiçi ve yurtdışı internet alışverişlerine devam etmek isteyenler bu işlem için bankaya onay vermek zorunda. Yapılan düzenlemeden dolayı tüm bankaların kredi kartları 31 Ocak 2018 tarihinde internet alışverişlerine kapatılacaktır. Bunun ile birlikte yeni kredi kartı başvurusunda bulunanlara gönderilecek kredi kartları internet alışverişine kapalı olarak gönderilecektir. Bu tür işlemlere devam etmek isteyenler iki farklı yöntemden birisini uygulayarak kredi kartını internet alışverişine açtırabilir.

  • ONAY yazarak boşluk bırakın ve Kredi kartının son altı hanesini 4402 ‘ye SMS göndererek iş bankası kredi kartını internet alışverişine açtırabilirsiniz
  • 0 850 724 0724 numaralı İşbankası çağrı merkezini arayarak kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.
İlgili  3D Secure Nedir?

Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

Bankadan almış olduğunuz kredi kartı veya para kartların internet üzerinden alışverişlerine devam etmeniz için aşağıdaki işlemlerden herhangi bir tanesini yapmanız yeterli olacaktır. Vereceğiniz onay doğrultusunda 31 Ocak 2018 tarihinden sonra da kartlarınız ile internet üzerinden alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.

  • Kredi kartlarınız için ONAY yazın ve kartınızın son 6 rakamı ile birlikte 3340′ a SMS gönderin
  • Garanti cep veya Garanti İnternet şubelerine giriş yaparak kredi kartınızı internete açtırabilirsiniz
  • Garanti Bankası şubelerine giderek bu işlemleri yapabilirsiniz.

VakıfBank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

Vakıfbank tarafından verilen kredi kartı veya bankomat kartları 31.01.2018 tarihinden itibaren alışverişe kapatılacaktır. Bu alışverişler için Vakıfbank kredi kartını internet alışverişine açmak için aşağıda belirttiğimiz yöntemi kullanabilirsiniz.

  • Cep telefonunuzdan ONAY boşluk kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 6635′ e kısa mesaj çekerek kredi kartınızı internet kullanımına açtırabilirsiniz.
  • Vakıfbank internet bankacılığına giriş yaparak internet alışverişi için onay verebilirsiniz.
  • Banka şubelerine giderek kredi kartınızı internet alışverişine açtırabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartını İnternete Açtırmak

ONB Finansbank kredi kartlarını kullananlar 31.01.2018 tarihinden itibaren internet alışverişlerinde sıkıntı yaşamamak adına onay vermek zorundadır. Bu işlemi en kolay sms göndererek yapabilirsiniz. Bunun ile birlikte bankanın internet bankacılığı işlemleri ile kartınızı internet alışverişine rahatlıkla açtırabilirsiniz.

  • Finansbank kredi kartını internet alışverişine açtırmak için INTERNET yazın ve kartınızın son 4 rakamı ile birlikte 2273’e kısa mesaj yollayın
  • Bankanın ATM’lerini kullanarak internet erişimini açabilirsiniz.
İlgili  İnternetten Kredi Kartı İle Vergi Borcu Nasıl Ödenir ?

Akbank Kredi Kartının İnternet Alışverişine Açılması

Akbank kredi kartlarından herhangi birisini kullanıyorsanız Onay vermemeniz halinde 31 Ocak 2018 tarihinde internet alışverişiniz kapatılacaktır. Bu neden ile bu tür işlemlerinizi devam ettirmeniz adına sms ile hemen kredi kartınızı alışverişlere açtırabilirsiniz. Axess kredi kartını internet alışverişine açtırmak adına cep telefonunuzun mesaj bölümünden INTERNET yazarak 8885’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bunun ile birlikte banka şubelerine giderek veya 444 25 25 ‘i arayarak da bu işleminizi yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartını İnternete Açtırmak

Halk Bankası Paraf kredi kartlarını kullanalar da internet alışverişine devam etmek adına ONAY vermeleri gerekmektedir. Bu isteyenler banka şubelerine giderek, İnternet bankacılığı aracılığı ile veya SMS göndererek rahatlıkla yapabilirler. Mesaj yolu ile bu işlemi yapmak isteyenlerin yapması gereken ONAY yazarak 3404’e kısa mesaj çekmeleri yeterli olacaktır. Bunun ile birlikte isteyenler 0 850 222 0 400 numaralı Halkbank Diyalog çağrı merkezini arayarak kredi kartlarını internet alışverişine açtırabilirler. Bu işlemi 31.01.2018 tarihine kadar yaptırmayanların kartları internet alışverişine kapatılacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası Maximum kredi kartı kullananlar da bu işlem için bankaya onay vermek zorundadır. Eğer onay vermezseniz kredi kartlarınız internet üzerinden yapacağınız alışverişlere kapatılacaktır. Bu neden ile mağdur olmamak adına isteyenlerin banka şubelerine giderek, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak veya Ziraat Bankası İnternet şubesi üzerinden bu işlemi yaptırması gerekmektedir. Bu işlem için en kolay yöntem ise Ziraat müşteri hizmetleri numaraları olan 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı telefonları aramanız olacaktır.

İlgili  Banka Kredi Kartı Kurye Durumu Sorgulama

Sizde kredi kartı veya banka kartlarınızın internet alışverişine açık kalmasını istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz yöntemlerden istediğinizi kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Bu tür işlemlere onay vermemeniz halinde 31 Ocak 2018 tarihinden itibaren kredi kartlarınız bu tür işlemlere kapatılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Türk Ekonomi Bankası (TEB) Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Banka Kredi Kartı Kurye Durumu Sorgulama

Kredi kartınızı bir çok nedenden ötürü değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Kredi kartınızın kaybolması, çalınması yada son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir