Home / Kredi Kartı / Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit Avans Nedir?

Gün içerisinde kredi kartlarının ödemeler dışında imdadımıza yetiştiği anlardan biride nakit avanstır. Bildiğiniz üzere kredi kartı ile alışveriş yapmanızın yanında belli bir miktar faizli nakit çekebiliyorsunuz. Tabi faiz oranlarından dolayı ve hesap kesim tarihinde ödemenin geri yapılacağı düşünüldüğünde bu işlem çok zorda olmadıkça önerilmez.

Taksitli Nakit Avans

Aslında günlük hayatta nakit avansı tercih etmemizin sebebi, o an gerçekten sıkışık durumda olmak. Bu durumda acil olarak başka hiç bir yerden para bulamadığımız zaman ilk akla gelen ATM’den para çekmek olduğu için, kendi banka hesabınızda nakitiniz de yok ise mecburen kredi kartından nakit avans alabilirsiniz. Geri ödemesinde bu çektiğiniz miktarın üzerine bindirilen faiz biraz can sıksa da an itibari ile ihtiyacınıza yetişen bir sistem olması güzel bir şey. Bankaların bu durum için geliştirdiği bir diğer yolda taksitli nakit avanstır. Taksitli nakit avans hem geri ödemede size kolaylık olacaktır. Bu yüzden tercih edilirliği normal para çekmeye göre daha uygundur. Yani ihtiyaç duyduğunuz miktarı çekip 9 aya kadar bölebilirsiniz. Böylece taksit öder gibi geri ödemiş olacaksınız.

Kredi kartından nakit çekme işlemi yapacaksanız size de taksitli olanını öneririz. Zaten sıkışık bir anda çektiğiniz bu parayı topluca ilk hesap kesimi ile ödemek zorunda kalmamış olursunuz. Kredi kartından taksitli nakit avans çekmek için en kolay yöntem bankamatiklerdir. Zaten bankamatiği kullanırken nakit avans kısmını göreceksiniz. Oradan size taksitli seçeneği sunulacaktır. Bankamatikler bankadan bankaya değişim gösterse de genelde kullanımı aynıdır. O yüzden zorlanmadan bulabilirsiniz.

İlgili  Banka Kartları Kredi Kartlarının Yerini Aldı

Nakit Avans Çekmelimiyim?

Bu konuda size bir küçük önerimiz de şu olacaktır; hangi bankadan nakit avans çekeceğinizi iyi düşünün. Çünkü geri ödeyeceğiniz faiz oranları da değişim gösteriyor. Bu yüzden size en uygun faiz oranlı nakit avans veren bankayı bulmaya özen gösterin. Çünkü arada büyük farklar olabiliyor. Özellikle çektiğiniz miktar arttıkça bu geri ödeyeceğiniz faize de yansıyor. Aynı kredi çekerken yaptığınız gibi uygun faiz veren bankaları belirleyip ondan sonra çekmeniz uygun olacaktır. Bu konuda sizlerin de merak ettiğiniz bir soru var ise bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Banka Kredi Kartı Kurye Durumu Sorgulama

Kredi kartınızı bir çok nedenden ötürü değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Kredi kartınızın kaybolması, çalınması yada son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir