Home / Kredi Kartı / Kredi Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Kredi kartlarının bloke olması birden fazla sebep ile söz konusu olabilir. Bazı durumlarda bloke olan kartlar yalnızca sistemsel sorunlar nedenini taşırlar. Bu gibi durumların çözümü açısından kredi kartının bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetlerini aramak yeterli olur. Bununla birlikte kredi kartlarının bloke oluş sebebi bazen de kullanıcıların hangi hatalarından kaynaklanmaktadır.

Kredi Kartım Bloke Oldu

Mesela; iki kez art arda kredi kartının borcunu ödemeyen müşterilerin kredi kartı kullanıma kapatılır yani; bloke edilir. Bu gibi bir durumun söz konusu oluşu halinde; banka kartım bloke oldu ne yapmalıyım, gibi bir sorunuz var ise; yapmanız gereken kartınıza ait borç bakiyesini ödemek olmalıdır. Eğer kartınızın borcunu ödeme de verilen sürenin dışına çıkar iseniz; kartınızın tam anlamı ile bloke edildiğine şahit olursunuz. Bu durumda kartınızı borcunu ödeseniz dahi kullanıma açmanız söz konusu dahi değildir.

Kartın Kullanıma Açılması

Kredi kartım bloke oldu ne yapmalıyım, kartımı kullanıma nasıl açtırmalıyım? gibi soruları olan kart kullanıcıları için verebileceğimiz tek cevap vardır. Bu da; kartlarının borcunu ödemeleri yahut da bankaları ile görüşerek kart borçlarını yapılandırmaya gitmeleridir. Kredi kartı borçlarının yapılandırılması durumunda da ilk ödemenin gerçekleştirilmesinin ardından bazı bankalar kartların blokesini kaldırırlar. Fakat bunun bir kural olmadığını, bu işleyişin her banka bünyesinde aynı olmak zorunda olmadığını belirtmekte elbette ki fayda var. Borcu ödenmiş olan kredi kartının bloke iptal işlemleri 24 saatin sonunda tamamlanır. Yani kart sahibi kredi kartını 24 saat geçtikten sonra tekrar kullanabilir.

İlgili  Kredi Kartında Asgari Tutar Ödenince Borca Faiz Gelir mi?

Akbank, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Odeabank, Enpara, TEB, Bonus, Maximum, World, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, ING Bank, HSBC, Fibabanka, Burgan Bank, Şekerbank

Bir önceki yazımız olan Türk Ekonomi Bankası (TEB) Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

En Hızlı ve Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

İçindekiler1 Kredi Kartı Kullanımı2 Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 Kredi Kartı Kullanımı Kredi kartları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir