Home / Bilgiler / Kredi Kartı Virmanı Kesintisi Nedir?

Kredi Kartı Virmanı Kesintisi Nedir?

Kredi Kartı Virmanı Kesintisi Nedir

Virman nedir? Fransızcadan gelen bir kelime olmakla beraber, Virman, ücret aktarma, yatırım sahibinin benzer bankada çeşitli amaçlarla çok sayıda hesabının olması halinde mevzubahis olabilir. Virman ile yatırım sahibi bir işlemle bir hesaptan ücret çekip öbürü adına ücret yatırmış olabilir. Ücret aktarma amaçlı yalnızca yatırım sahibinin direktifi gerekir ve yetecektir. Emir olmadan yapılmış olan işlemlerden banka sorumlulukları olan olacaktır.

Kredi kartı virman kesintisi nedir? Tek banka hesabındaki rastgele tek fonun tek yabancı hesaba aktarılması manası çerçevesinde, hesabı meydana gelen bireyler aracılığıyla bankalara verilen tediye emirleri manasında da kullanılır. Tek işletme ya da birey aracılığıyla bankadaki hesaptan belli tek miktarın yabancı herhangi bir hesaba aktarılması amaçlı da verilebilir.

Ekonomi açısından değerlendirdiğimizde, bir hesaptan yabancı herhangi bir hesaba ücret aktarma işleminde, ücret transferi olarak biçimlendirebiliriz. Herhangi bir bankada bulunan hesabınızdan benzer bankadaki herhangi bir yabancı hesaba ücret aktarması biçiminde olabileceği, benzeri farklı bankalardaki hesaplara taşıma biçiminde de olabileceği unutulmamalıdır.

Kredi kartı, bankanın kullanıcılarına tek dönemde kullanılmak üzere belli miktarda limitle verdiği ve anlaşmalı iş yerlerinde POS aleti üzerinden belirlenmiş sınır ve aşama dâhilinde alışverişlerde kullanılabilen tek tür tediye ve borçlanma aracıdır. Para taşımak zorunda olmama, şahsi bütçeyi zorlamadan taksitli alım satım inşa etme, ülke ekonomilerinde kayıt dışılığı ortadan kaldırma ve nakit ücret olmaması halinde tediye yapabilme kredi kartı kullanmanın avantajları aralarında gösterilebilir.

İlgili  Kredi Kartı Kullanmak Haram mı?

Kredi kartı, kart kullanıcısının bankadan pek çok hizmet aldığı uzunca müddetli bir kredi ilişkisidir. Kredi kartı azalık aidatları da, kartın isteği ile başlayıp kartın bulundurulduğu zaman süresince süren ve banka aracılığıyla sürdürülen faaliyetler ve farklı hizmetlerin bedeli olarak kart kullanıcısının her sene bir kere ve yasaya uyumlu olmak üzere talepte bulunulmaktadır.

Harcamalarınızı fonlayan kredi kartları, yalnızca plastikten ibaret bir tediye olmayıp, maliyet ve mevduat kalemi ile desteklenen bir dik bilişim mahsulüdür. Yalnızca Türkiye’de değil bütün yeryüzünde standart bir uygulama meydana gelen kredi kartı azalık aidatı, hem yasalarımız hem de siz kart kullanıcılarıyla imza atmış olunan sözleşmeler gereğince legal dayanağa sahiptir.

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir