Home / Bankalar / Kredi Kartı Puanı ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Puanı ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Puanı ile Ödeme Yapma

Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde çeşitli bankalar size puan toplama imkanı sağlamakta. Bu puanlar belirli yerlerde ve türlerde yapılan alışverişlerinizde daha fazla puan vermektedir. Biriken puanlar ile daha sonra ister alışveriş yapın isterseniz yaptığınız alışverişin bir kısmını oradan ödeyin. Bu konuda size biraz bilgi vermek adına bugün yazı olarak seçtiğimiz içerik kredi kartı puanları ile nasıl ödeme yapılır olacak.

Kredi kartları zaten alışveriş dünyamızın vazgeçilmezidir. Hem nakit taşımaktan daha kolay olması hem de elimizde nakit olmasa da alıp daha sonra ödeme imkanı ile bizlere güzel olanaklar sunuyor. Ayrıca taksit fırsatlarını da unutmamak gerek. İşte tüm bu imkanların yanında birde yaptığınız harcamalar karşılığında size puan verince daha bir güzel oluyor. Bu puanları biriktirip alışverişlerimizde ödeme olarak kullanabiliyoruz.

Kredi kartımda ne kadar puan var?
Bunun için bir kaç seçenek var. Yalnız en basit olanı, son yaptığınız alışveriş ekstresinde alt kısımlarda yer alır. Oradan görmeniz mümkündür. Ya da müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz. Bir de internet sitesi üzerinden işlem izniniz varsa, yani internet bankacılığı kullanıyorsanız oradan da giriş yapıp puanınızı görebilirsiniz. Alışveriş sırasında kasiyer çalışana da sorarsanız onlarda puanınızı görebilirler ve size yardımcı olabilirler.

Kredi kartı puanı ile alışveriş yapmak
Biriktirdiğiniz puanlar ile alışveriş yapmak için ödeme sırasında pos cihazından çekim olmadan çalışana söylemeniz gerek. Çünkü cihazda özel olarak seçilen bir kısım var oradan puanınızı görüp çalışan kullanabilir. İnternet üzerinden puan ile alışveriş yapmak için ise anlaşmalı olan mağazaların web sitelerinden işlem yapmanız gerekiyor. O anlaşmalı markaları öğrenmek için bankanızın müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekiyor. Bunun nedeni aylık olarak yapılan anlaşmalardır. Yani sürekli bir güncelleme oluyor. O yüzden en net ve doğru bilgiyi size bankanız verecektir.

İlgili  Halk Bankası Yatırım Hesabı Nedir?

Puan veren bankalar arasında ise en çok bilinenler;

Garanti bankası bonus puanları

İşbank Maxipuan gelmektedir.

Bu konuda aklınıza takılan ve cevap bulamadığınız her şeyi bize yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Bilgi paylaşmak bizim için bir zevk olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Eft yapmak belirli saatler dışında yapıldığı anda işleminiz bir sonraki iş gününe sarkabiliyor. Bunu önlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir