Home / Kredi Kartları / Kredi Kartı Onaylandıktan Kaç Gün Sonra Gelir?

Kredi Kartı Onaylandıktan Kaç Gün Sonra Gelir?

Kredi Kartı Onaylandıktan Kaç Gün Sonra Gelir?

Günümüzde birçok banka hemen her kesime kredi kartı vermektedir. Kişisel başvuruların neticesinde olumlu olarak değerlendirilmesi yapıldıktan sonra kredi kartı verilmektedir. Bankaların kredi kartlarını verirken bazı prosedürleri de uygulamaktadır. Buna göre bazı şartları sağlayan tüm müşterilerine kredi kartı verebilmektedir.

Kişilerin kredi kartı sahibi olmaları için öncelikli olarak başvuru yapmaları gereklidir. Günümüz şartlarında başvurular şahsen müracaat ile internet üzerinden ve cep telefonlarından mesajlar ile yapılabilmektedir. Daha önceden banka ile çalışmış müşterilerin şubelere gitmeden anında kredi kartı başvurusu yapması mümkündür. Başvuru esnasından size verilen formları doldurduktan sonra, bazı belgeler istenebilir. Bu belgelerin temin edilerek şubeye bırakılması ile birlikte kredi kartı başvurunuz alınmış olacaktır. Başvurunuz sisteme girildikten sonra, değerlendirme aşamasına alınmaktadır. Bireysel başvurularda değerlendirme aşaması uzun sürebilir. Ön değerlendirme yapılması ve cevapların hemen gelmesi internet bankacılığı ve cep telefonlarından mesajlar ile başvurularda olmaktadır.

Bankalar, değerlendirme aşamasında, kişinin bankalar ile herhangi bir problemi olup olmadığı araştırılır, kredi notunun da değerlendirilmesi ile birlikte onay alınır. Kredi kartı başvurusu onaylanan kişilerin kredi kartları çıkarılarak, belirtilen adreslere gönderilir. Bu işlemlerin tamamı ortalama olarak on beş günlük bir süre almaktadır. Bankalarda yaşanacak sistemsel sıkıntılar, değerlendirme aşamaları, kuryeler de yaşanacak sıkıntılar gibi durumlarda bu süre biraz daha uzamaktadır.

Kredi kartı onaylandıktan kaç gün sonra gelir? Kişilerin kredi kartı başvurusunun ardından onaylanması durumunda müşteriye hemen gönderilir. Sistem eski dönemlere göre şimdilerde oldukça hızlı sürdürülmektedir. Özellikle başvuruların hızlı olarak yapılması ile birlikte sistemsel sıkıntıların önüne geçilmektedir. Müşterilerine ön değerlendirme yapmak için geliştirilen internet üzerinden başvurular ve cep telefonlarından mesaj yolu ile başvurular, şubelerdeki başvuru yığılmalarını da önlemektedir. Anında başvuru sonucunu öğrendikten sonra, değerlendirilmeye göre ihtiyaç halinde gerekli belgeler ile birlikte şubelere davet edilir. Müşterilerden istenecek belgeler arasında, adres beyanı, gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi kolayca bulunabilecek evraklar bulunmaktadır. Bu belgelerin temin edilmesi ile birlikte işlemler hızlıca devam ettirilir. Bankalarla daha önceden çalışmış veya kredi kartı alacağı bankada hesabı olan müşterilerin sisteme kayıtları olması sebebi ile bu belgeler de istenmeyebilir.

İlgili  Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapı Kredi World Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İçindekiler1 World Kredi Kartı Borcu Sorgulama2 Yapı Kredi Borç Sorgulama Telefon World Kredi Kartı Borcu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir