Home / Kredi Kartı / Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Nedir?

Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Nedir?

Kredi Kartı Nakit Avans Çekim Faizi Nedir?

Herhangi bir sebepten nakit paraya ihtiyacımız olduğunda her zaman eşten dosttan yardım istemek mümkün olmuyor. Böyle durumlarda yine bankalar yardımımıza koşuyor. Her ne kadar çevremizde kredi kartından nakit çekim yapmanın iyi bir şey olmadığı söylense de çaresiz kalınca kredi kartından nakit avans çekmek sıkıntıdan kurtulmak için en iyi çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bankaların nakit avans çekiminde uyguladıkları bazı kolaylıklar ve özellikle taksitli nakit avans çekimi imkanı o anki para ihtiyacımızı karşılamak için cazip fırsatlar sunmaktadır.  

Kredi kartı nakit çekim faizi nedir? Kredi kartımızdan nakit çekerken karşımıza normal alışveriş faizinden daha farklı bir tablo çıkar. Kredi kartından nakit çekim faizi nedir dersek, şöyle bir açılama yapabiliriz. Kredi kartlarından yaptığımız her işlemin hesap kesim tarihinden itibaren işleyen bir faiz oranı vardır. Ancak nakit çekim yaptığınızda işlem faizi nakit avans çektiğiniz günden itibaren başlar ve geri ödediğimiz güne kadar günlük faiz uygulanmaya devam eder.

Kredi kartından nakit avans çektiğinizde ilk önce nakit avans çekim ücreti yansıtılır. Bu tutar nakit avans çekmenin bedelidir. Faiz değildir. Kredi kartı nakit çekim faizi nakit avans çekim ücretinden farklı olarak çekim yaptığımız gün başlar ve ödeme yaptığımız gün sona erer. kredi kartından nakit avans çektiğinizde ne kadar erken ödeme yaparsanız kredi kartı hesabınıza işleyecek faizi o kadar düşürmüş olursunuz. Böylece nakit ihtiyacınızı en az zararla giderebilirsiniz.

İlgili  Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

En Hızlı ve Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

İçindekiler1 Kredi Kartı Kullanımı2 Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 Kredi Kartı Kullanımı Kredi kartları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir