Home / Bilgiler / Kredi Kartı Limiti Nasıl Öğrenilir?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartları bildiğiniz gibi bir üst limit üzerinden kullanılır. O üst noktanın konulması sebebi ise, bankaların geri ödemenizde sorun yaşamamanız için risk gördüğü noktadır aslında. Yani sizin ödeme gücünüze göre size kart verirler. Bu hem sizin hem de bankanın lehine bir durumdur. Limitsiz kredi kartı yok mu? Tabi ki var, fakat bunun için belli şartlar var. Bu şartları sağlayan kişilere sadece limitsiz kredi kartı verilir. Bunun daha net açıklamasını sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz. Asıl konumuz olan kredi kartı limitine geri dönersek, bir kartın limiti aslında ilk aldığınızda size belirtilir. Verilen bilgi zarfında da bu yazar. Fakat yine de bilgi sahibi değilseniz, öğrenmek oldukça kolaydır.

Kredi kartı limiti her ay size ödemelerinizin ekstresi geldiğinde orada görünür. En kolay kredi kartı limiti öğrenme yolu budur. Bunun dışında seçeneklerden de bahsedelim. Fakat zaten eski ekstreler de bunu görebilirsiniz. Yani yeni ayın ekstresini beklemenize gerek yoktur. Ayrıca hangi bankanın kartını kullanıyorsanız, müşteri hizmetlerine telefon açıp sorabilirsiniz. Telefondan size yardımcı olacaklardır. Ya da yakınlarınızda bankamatik var ise kartınızı bankamatik üzerinde kullanarak limitinizi öğrenebilirsiniz.

Başka bir kredi kartı limiti öğrenme yolu da internet bankacılığıdır. Kartınız internet bankacılığına açık ise giriş yapıp kişisel ekranınızda istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Kredi kartı limitleri sizlerin gücünüzü aşan harcamalarınızın önüne geçebilmek için konulmasının yanında, bankaların kendilerini güvene alma yöntemidir. Sonuçta onlar paralarınızı zamanında ve düzenli almak isterler. O yüzden de ödeyebileceğiniz ve gelirinize uygun limitler koyarlar. Zaman içerisinde her ne kadar bu limitleri değiştirmek mümkün olsa da bu durum böyledir. Ayrıca bilmeniz gereken bir diğer nokta bu limitler sonucu ödemelerinizi ne kadar düzenli yaparsanız bu sicilinize o kadar artı olarak yansır ve kredi notunuz yüksek olur.

İlgili  QNB Finansbank Card Finans Başvurusu

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir