Home / Kredi Kartları / Kredi Kartı Limiti Düşürme

Kredi Kartı Limiti Düşürme

Günümüzde kredi kartları sayesinde birçok insan alışverişlerini nakit para ile yapmaktan vazgeçer hale gelmiş durumdadır. Kredi kartları alışverişlerde sağladığı kolaylıklar ve taksit avantajları, puan biriktirilmesini sağlamaları ve nakit avans çekimine olanak vermeleri gibi avantajlar ile giderek daha da popüler olmaktadır. Fakat bazen kredi kartları bilinçsiz bir şekilde kullanılabilmekte ve bu nedenle de kişiler ödeme güçlüğü çekebilmektedir. Bilhassa da eğer kredi kartı limiti yüksek ise ortaya çözümü daha zor olan sorunlar çıkabilmektedir. Eğer sizin de limiti yüksek bir kredi kartınız varsa ve bu nedenle gelirinizden daha fazla harcama yapıyorsanız ve kredi kartı limiti nasıl düşürülür sorusuna yanıt arıyorsanız bu yazımız tam size göre.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Bankalar kredi kartı limitini belirlerken müşterilerinin gelirlerini ve kredi notlarını göz önüne almaktadırlar. Eğer kredi notunuz düşük ise kredi kartı limiti düşürme yoluna gidilirken kredi notunuz yüksekse kredi kartı limitinizin artırılması yoluna gidilecektir. Ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıyorsanız kredi notunuz da buna bağlı olarak yüksek olacaktır. Eğer daha önce onay vermişseniz kredi kartı limitiniz otomatik olarak arttırılacaktır. Bu durumdan rahatsızsanız bankanız ile irtibata geçebilir ve kredi kartı limitinizin otomatik olarak yenilenmemesini talep edebilirsiniz. Yine bankanızla görüşerek kredi kartı limitinizin istediğiniz orana düşürülmesini de isteyebilirsiniz. Garanti Bankası Bonus, Ziraat Bankası Maximum, Yapı Kredi Bankası World, Denizbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, Halkbank Parafcard ve Odeabank kredi kartı limit düşürme işlemleri için makalemizi detaylı şekilde okuyunuz.

İlgili  Kredi Kartı Limiti Nasıl Öğrenilir?

Düşürülen Kredi Kartı Limiti Tekrar Yükseltilebilir Mi?

Kredi kartı limitinizin otomatik olarak yükseltilmesini iptal ettirdiğinizi ya da kredi kartı limitinizin düşürülmesini talep ettiğinizi ancak bir süre sonra kart limitinizin tekrar arttırılmasını arzu ettiğinizi düşünelim. Bu durumda bankanızla iletişim kurarak talebinizi iletebilirsiniz. Bu talebe olumlu cevap verilebilmesi kredi notunuzun yüksek olmasına bağlıdır. Bu yüzden gerek kredi ve kredi kartı borcu ödemelerinizi gerekse de üzerinize kayıtlı fatura ödemelerinizi zamanında yapmaya ve kredi notunuzu yüksek tutmaya hassasiyet göstermelisiniz.

Kredi kartı limiti nasıl düşürülür ve kredi kartımın limitini nasıl düşürebilirim gibi finansal konulardaki tüm sorularınızın cevabını sitemizde bulabilir, merak ettiğiniz konularda ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapı Kredi World Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İçindekiler1 World Kredi Kartı Borcu Sorgulama2 Yapı Kredi Borç Sorgulama Telefon World Kredi Kartı Borcu …

One comment

  1. World kart kredi kartımın limitini düşürmek istiyorum ne yapmam gerekiyor. Detaylıca açıklar mısınız? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir