Home / Bilgiler / Kredi kartı kullanımı ve iptal ettirme işlemleri

Kredi kartı kullanımı ve iptal ettirme işlemleri

Kredi kartları günümüzün ödeme araçlarının başında gelmektedir. Böyle olunca birden fazla kredi kartı sahibi olanlar zaman zaman kartlarından bazılarını iptal ettirmek istedikleri olmaktadır.

Durum o hale gelmiştir ki kredi kartı almak kredi kartı iptal ettirmekten zor olur hal almıştır. Kredi kartı iptal ettirmek için değişik yöntemler denenmiştir. Bu yöntemlerden birisi ve en etkilisi ise kredi kartı çalındı, ya da kredi kartım kayboldu diye müşteri temsilcine beyanda bulunmaktı. Kredi kartınız güvenlik açısından anında iptal edilmekte idi. Ama birkaç gün sonra size yeni kredi kartı gönderiliyordu.

Böyle durumlardan dolayı kredi kartı kullanıcılarının şikâyet ve isteklerini göz önüne alan devlet kurumları tarafından yeni yönetmelik çıkarılmıştır.

Bu yönetmeliğe göre kredi kartı başvuruları, aylık ödenmesi gereken tutar, kredi kartı iptal işlemleri buna benzer durumlarla alakalı yeni kural ve kaideler getirilmiştir.

Uygulamaya konulan yönetmelik maddelerine göre;

Kartın sahibi olan kişi kartın bağlı bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine giderek “kredi kartı iptal dilekçesi” doldurup o şubeye teslim edecek, şube personeli tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra bir nüshası onaylanarak kart sahibine verilecektir. Verilen bu dilekçe nüshası ilerde doğa bilecek sorunlar için saklanmalıdır.

Aslında müşteri temsilcisi ile de yapılan kredi kartı iptali bu şekilde şubeye giderek resmi ve ıslak imzalı olarak iptal dilekçesi ile yapılmış olmasından dolayı daha kesin ve kalıcı bir çözüm oluşturmaktadır.

İlgili  Kredi Kartı Ortak Limit Nedir?

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir