Home / Bilgiler / Kredi Kartı İptali İçin Ne Yapılmalıdır

Kredi Kartı İptali İçin Ne Yapılmalıdır

Bankacılık ürünlerinin içerisinde en çok kullanılanı kuşkusuz kredi kartlarıdır. Kredi kartını düzenli ödemenin sonucunda müşteriler günlük yaşantılarında çok rahat ederler. Bu şu demek oluyor; Faturalarınıza otomatik ödeme talimatı, günlük alışverişler, nakit avans vs. gibi avantajlar sunan kredi kartını hepimiz aslında çok seviyoruz. Fakat kredi kartından alışveriş yaparken sanki bu para bedavaymış gibi hareket ederiz. Ülkemizde birçok insan kredi kartı mağduru olur ve aile içi ekonomik yıkımlarına baş nedeni olmuştur. Kredi kartını düzenli ödemeyen ya da kart kullanmasını beceremeyen kişiler ilk fırsatta kredi kartını kapatmak için mücadele verirler. Kart limiti 1000 TL olan bir kişi, aylık minimum 200 TL asgari ödemeyle karşı karşıya kalır. Kredi Kartı limiti 5000 TL olan bir kişiyi düşünürseniz en düşük asgari ödemesi 1000 TL olabilmektedir. Bunun sonucunda kartı kullanan kişi ödeme zorluğu çekerek eline geçen ilk fırsatta kartı iptal ettirmek istemektedir. Büyük meblağlar banka tarafından müşteriyle anlaşarak yapılandırma yolunda adım atar ve belirli bir ay vadesi belirlenerek aynı şekilde faiz ile taksitlendirebilmektedir.

Kredi Kartı İptali
Kredi Kartı İptali

Kredi kartını iptal etmek için yapılması gerekenler, Kredi kartı kullanan bir kişi kartını iptal ettirmek istiyor ise ilk önce kredi kartının tüm borcunu ödemek zorundadır. Ödemesi bitmeyen kredi kartı banka tarafından iptal edilmez. Tüm borcunu ödediyseniz yapmanız gereken tek şey müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak müşteri temsilcisi tarafından kapatılmasını talep edebilirsiniz. Ya da müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine giderek dilekçe yazıp bankanın genel müdürlüğüne iletmeniz istenilebilir. Yine internet bankacılığı kullanıyorsanız kredi kartı hesaplarınızın olduğu sayfadan iptalini gerçekleştirebilirsiniz. En mantıklısı tatbiki müşteri hizmetlerini arayarak iptalini gerçekleştirmektedir. Eskiden bankalar kredi kartını kapatmamak için birçok tekliflerde bulunarak kapatmamanızı istemektedirler. Örneğin para puan yüklemeyi teklif edebilirler, ya da ödemeleriniz için yeni bir plan oluşturabilirler vs. Şimdi artık bankalar müşterilerini sıkmadan müşterinin isteği doğrultusunda kredi kartı iptalini kolayca gerçekleştire bilmektedirler. Kredi kartı kullanmak güzel olsa da ödemelerinizi gününde yapmanız size her zaman avantaj sağladığı gibi günlük hayatınızda her zaman sizin yanınızda olmasını da bilmektedir.

İlgili  Kredi Notu Düşen Ülkeler

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir