Home / Kredi Kartları / Kredi Kartı İle Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi Kartı İle Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Günümüzün en çok kullanılan ödeme araçlarından birisi olan kredi kartı, hemen herkesin cebinde en az bir tane bulunmaktadır. İrili ufaklı pek çok ödemede nakit para yerine kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra nakit paramız olmadığı zaman kredi kartının limiti kadar çekerek nakit paraya çevirebilmekteyiz. Bu durumda tercih edilebilecek iki farklı yol karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan birisi nakit avans olurken diğeri de taksitli nakit avans olmaktadır. Bu yazımızda kredi kartı ile taksitli nakit avans nasıl çekilir onu anlatacağız.

Taksitli nakit avansın nasıl çekildiğini anlatmadan önce nakit avans ile arasındaki farklardan bahsedelim. Nakit avans çektiğimiz zaman bankaya geri ödemesi ilk ekstrede tamamının ödenmesi şeklinde olmaktadır. Bankaların büyük bir kısmı nakit avans için faiz oranlarını birbirlerine yakın tutmaktadır. Faiz oranlarındaki asıl farklılık ise taksitli nakit avansta olmaktadır.

Taksitli nakit avans çekildiği zaman bunun taksiti 2’den 9’a kadar olabilmektedir. Bu da her bir taksit için değişen faiz oranına karşılık gelir. Fakat bankalar zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenleyerek bu faiz oranlarını düşürmektedir. Her türlü nakit ihtiyacı için sıkça tercih edilen taksitli nakit avansı neredeyse her kredi kartı kullanıcısı tarafından ihtiyaç halinde anında kullanılabilmektedir. Peki, kredi kartı ile taksitli nakit avans nasıl çekilir? Kredi kartı ile taksitli nakit avans çekmek için bankamatik veya online bankacılık sistemlerini kullanabiliyoruz. İnternet bankacılığı ile taksitli nakit avans çekmek için öncelikle bankanın online işlemler menüsüne giriş yapılır. Ardından kredi kartı menüsünden para çekme ya da nakit avans gibi seçeneklerden uygun olan seçilir.

İlgili  Kredi Kartı CVV Kodu Nedir?

Bu seçeneklerin isimleri bankadan bankaya değişeceği için tam bir isim veremiyoruz. Zaten sisteme giriş yaptığınızda hangisine tıklamanız gerektiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Nakit avans menüsünden sonra taksitli nakit avans seçilir ve buradan da kaç taksite bölüneceği seçilir. Ardından çekilecek olan paranın yatırılacağı hesap seçilerek taksitli nakit avans çekimi tamamlanır. Bankamatiklerden taksili nakit avans çekimi de benzer şekilde yapılabilmektedir. Kredi kartı ile taksitli nakit avans nasıl çekilir diye merak eden okurlarımız için gerekli bilgileri yukarıda paylaştık. Anlaşılacağı üzere taksitli nakit avans çekimi son derece kolay ve zahmetsiz olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Atmde Kartım Sıkıştı Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde atm, atm kart sıkışması ve bankamatik hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapı Kredi World Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İçindekiler1 World Kredi Kartı Borcu Sorgulama2 Yapı Kredi Borç Sorgulama Telefon World Kredi Kartı Borcu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir