Home / Bankalar / Kredi Kartı Hata Kodları Nelerdir?

Kredi Kartı Hata Kodları Nelerdir?

Kredi Kartı Hata Kodları Nelerdir

Türkiye’de kredi kartları pek çok birey aracılığıyla kullanılmaktadır. Bir takım süre içerisinde web üzerinden alışverişlerde, nadiren de mağazalardan yaptığımız alışverişlerimizde en fazla başımıza gelen durumlardan birisi de kredi kartımızın onaylama vermemesidir. Birçoğumuzun başına gelen bu durum limitimiz olsa bile onaylama vermeyen kredi kartımızda ne sıkıntı meydana geldiğini düşünmemize kapı aralamaktadır. Limitimizden meydana geldiği takdirde onaylanmayan kredi kartlarımızın başlıca nedeni; kullanılan pos aleti bağlantısında olan yanlışlar ve bankaların bağlantısından ötürü olan hatalardır. Kredi kartlarımızın bu vaziyetlerde verdiği hata kodları ile ilgili bilgi sahibi olmamız bir bakıma mühim bir vaziyettir. Başımıza gelen kötü olarak değerlendirilen ve bizleri çok güç duruma düşüren bu durumları ön görme ve problemin manasını anlamak bize çok fayda sağlayacaktır.

Hali hazırda yer alan veya yeni alınmış olan banka kartlarında bankacı aracılığıyla öncesinde onaylanması gerekmektedir. Hata verilmesinin nedeni ise haberleşme kopukluğundan kaynaklanabilir. Veya bankanın bankalar arası kontak kuramamasından da kaynak olabileceği değerlendirilmektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle bankanıza başvurmanız gerekmektedir veya bankanızı aramanız gerekmekte olduğu bilinmelidir.

Kredi kartı hata kodları nelerdir sorusunun cevabını aramaya devam edelim. Kredi kartı bazı tip alışverişlerde kartınıza yükleniyorsanız kartın kredisi eksik geliyor olabilmekte olduğu da unutulmamalıdır. Bu gibi benzeri vaziyetlerde bankanıza danışmanız veya aramanız gerekmektedir.

Kart bilgilerinizde de hata olabileceği çok rastlanan bir hata örneğidir. Şayet hata gösteriyorsa bankacınıza gidip sorabilirsiniz veya web ’ten halledebilmenizin olanakları mevcuttur. Şayet kredi kartı sahibi gündelik işlem yapmıyorsa buna hata gösterebilmektedir veya alıcı temsilcisine bağlanıp sorulabilir.. Örneğin; 5(beş) kodu; ‘Red. İşleminiz onaylanamadı, kartınız blokeli veya veriler hata girilmiş’ anlamındadır. 6(altı) kodu; ‘Hata meydana gelmiştir.’ anlamındadır. Bu durum dosyaların güncelleme işlemlerinde meydana gelmektedir.

İlgili  QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti 2018

Eğer hata taksit miktarına böldürme işleminde yaparsa söz gelimi, 9 taksit mahalline 12 veya 20 taksit yaptırırsak hata gösterebilmektedir. Kartınızın miktarı çıkarsanız ondan ötürü da hata gösterebilir. Kartınıza kaç taksit gerçekleştirileceğini öğrenmek istiyorsanız ‘’müşteri hizmetlerinizi’’ arayıp bilgi edinebilirsiniz ve kartınızı güncellemeyi de ihmal etmemelisiniz.

Karta verilen meblağın üstünde taksit yaptırıyorsak veya altında o sürede hata gösterir. Bankanızdan veya bankacınızdan ötürü bir hata da olabilmekte olduğu unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapıkredi Eft Saatleri 2019

Koç grubunun bankalarından bir tanesi olan Yapıkredi bankası mevcut ve yeni müşteri ile hizmet vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir