Home / Kredi Kartları / Kredi Kartı Dönem Faizi Nedir?

Kredi Kartı Dönem Faizi Nedir?

Kredi Kartı Dönem Faizi Nedir?

Tün dünyada ve özellikle de ülkemizde kullanımı son derece yaygın olan kredi kartlarının yapılan alışverişler sonunda yapılan alışveriş tutarında bir hesap borcunuz ortaya çıkmaktadır. İnsanlar limitlerine göre bir alışveriş yaparlar ve ay sonunda borçları doğar.

Bu borç gerek ikamet edilen yere gönderilir. Ayrıca internet üzerinden e mail olarak da insanlara ulaştırılabilir. İnsanlar borçlarının ne kadar olduğunu bilerek ona göre hareket ederler. Hesap özeti şeklinde de tanımlanan bu borcun ayrıca asgari ödeme tutarı da vardır. Bu asgari ödeme tutarı normal borcun 3 te 1 oranındadır. Örneğin 500 TL kredi kartı borcu olan bir kişinin asgari ödeme tutarı 180 TL civarındadır. İnsanlar asgari tutarlarını ödeyerek kendilerini bir sonraki aya çıkartma hedefindelerdir. Ancak bu yol fazlasıyla zararlıdır. Ya da kredi kartının borcunu o ay hiç ödeyemeyen için bankalar kredi kartı dönem faizi uygulamasına gitmektedir. Bu durum insanların o ay ki borçlarını ödemesi için ufakta olsa bir zorlama durumudur.

Tabi ki bu dönem faizi her ay borç tutarına ilave edilerek katlana katlana ödenemeyecek duruma gelecektir. İşte bu yüzden ödemeleri zamanında yapmakta fayda vardır. Tabi ki limiti çok üst derecelerde olan insanlarda vardır. Maalesef bunlara banklar fazlasıyla kredi kartı imkanı sağladığı için ülkemizde kredi kartından başına bin bir çeşit şeyler gelen insanlarımız ne yazık ki fazladır. Limit her defasında daha üstlere çekilerek alışveriş yapma tutkusu artırılıyor. Bu da insanların borçlarını ödeyememe durumunu ortaya çıkartıyor. Ülkemizde bu gibi uygulamalara gerekli düzenleme ve denetleme uygulanmaktadır.

İlgili  Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Dönem dönem insanlara aktarılan borç tutarları maalesef insanlar ödeyemeyecek duruma geliyorlar. Her dönem üzerine eklenen faiz oranı ile borç bir süreden sonra 2 ye katlanmaktadır. İnsanların bu durumlara yeterince özen göstermesinde yarar vardır. Eğer ki bu durumda insanlar hiçbir şey yapmazlarsa kötü sonuçlara katlanmak kaçınılmaz olacaktır. Kredi kartı dönem faizi tehlikeli bir orandır. Her insan kredi kartının borcunu ödeyeceği şekilde harcamasını yapmalıdır. Limit artışlarını düzenli ve düşünerek bilinçli şekilde yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapı Kredi World Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İçindekiler1 World Kredi Kartı Borcu Sorgulama2 Yapı Kredi Borç Sorgulama Telefon World Kredi Kartı Borcu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir