Home / Bilgiler / Kredi Kartı Borcuna Karşılık Kredi Almak

Kredi Kartı Borcuna Karşılık Kredi Almak

Kredi kartları günümüzde her ihtiyacımızı karşılamakla kalmayıp bizleri borcun altına da ne yazıkki sokmaktadır.

Kredi Kartı Borcuna Karşılık Kredi Almak

Bilinçsizce kullanılan kredi kartı harcamaları ne yazık ki hızlıca borcun altına girmenize vesile olacaktır. Durum bu olunca bankalar zamanla sizlerin kredi kartı limitini düşürmekle kalmayıp kartınızı da bloke edebilecek.

Bankalar bu borçlarınızı kapattırmak için sizlere kredi kartı borcunuza karşılık kredi tahsis edebilirler. Kredi kartı borcu olan asgari ödeme tutarını ödemek yasal olarak sizleri korusa da ana kredi kartı borcunuza faiz işlenmesine neden olacaktır. Ayda sadece 100 TL fark vererek yani 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekerek 250 TL faiz yerine, 350 TL ödeyerek anapara borcunuzu sıfırlayabilirsiniz. Ve 3 yıl sonra anapara borcundan da kurtulmuş olursunuz. Yani sadece 100 TL’lik bir fark sizi, 10.000 TL’lik kredi kartı borcundan kurtarmış oluyor. Ya da başka bir açıyla 250 TL yerine, 350 TL ödeyerek 10.000 TL borçtan kurtuluyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Türleri Nelerdir başlıklı makalemizde kredi çeşitleri, kredi dosya masrafı ve kredi türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Garanti Bonus Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir