Home / Bilgiler / Kredi Kartı Aidatları Nasıl Geri Alınır

Kredi Kartı Aidatları Nasıl Geri Alınır

Kredi kartları günlük hayatımızın bir parçası olmakla beraber her an yanımızda olması gereken bir nakit aracı konumuna gelmiştir. Hal bu olunca da bankalarda müşterilerine bu hizmetten dolayı bir takım ücretler kesmektedir.

Ancak yasalar bilindiği üzere ve bankaların sürekli karda olmalarından dolayı bu gibi haksız kazançların önünü kesmek istemişler ve bu konuda başarıyı sağlamışlardır. Kısaca yasalar biz kredi kartı kullananlar yanında artık. Haksız kazanç sağlayan bankalar artık Kredi Kartları Aidatlarını geri ödemek zorunda. Peki Kredi Kartı Aidatları Nasıl Geri Alınır ? Bu sorunun yanıtını aşağıdaki açıklamalara göre geri alabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatını Geri Almak
Kredi Kartı Aidatını Geri Almak

Kredi Kartı Aidatları Nasıl Geri Alınır

Öncelikle bilmeniz gereken bu iş için Tüketici Hakem Heyetleri kesin sonuç vermektedir. Tabi hükümet konaklarında bulunan bu kuruma gitmeden önce bankanız ile iletişime geçip durumu izah edin bir nevi yaptırım uygulayın ki banka temsilcisi tamam deyip paranızı iade edebilir de hemen !

Ancak çoğu banka temsilcisi bu konuda bilgi aldıkları için ücreti hemen vermemektedir. Durum bu olunca Tüketici Hakem Heyetine kimlik fotokobiniz ve banka hesap bilgilerinizi yazarak ilgili dilekçenize ekletip takip numarasını alın. Ortalama olarak 30 günde iadeniz hesabınıza yansıyacaktır.

Dilekçe cevabı gelse bile hemen paranız yatmamaktadır zira siz iletişim bölümünden bankanız ile dilekçeden aleyhinize karar çıktığını beyan etmemeniz süresince banka ne yazık ki parayı hesabınıza hemen yatırmıyor ve dilekçe cevabı onlara gitmesine rağmen bekleme durumuna geçeceklerdir.

İlgili  Masraf Alınmayan Ev Kredisi Akbank

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir