Home / Kredi / Kredi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kredi Kaç Günde Sonuçlanır?

Bankaların müşterileri için hazırlamış olduğu kredi ürünleri, farklı ve alternatif seçeneklerle güncelliğini sürdürmektedir. Ancak bu hususta kredi ihtiyacı duyan vatandaşların en fazla merak ettiği konulardan birisi de talep edilen kredinin kaç gün içerisinde çıkacağı olmaktadır. Zira, pek çok kişi ihtiyaç duyduğu miktarı bir an önce karşılayabilmek adına kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasını istemektedir. Peki bu hususta ne yapmak gerekir?

Öncelikli olarak sizlerin kredi çekebileceğiniz güvenilir bir banka bulmanız gerekir. Günümüzde online, cepten ve şubeden olmak üzere farklı seçeneklerle kredi başvurularında bulunmanız da mümkün. Biz de bu doğrultuda sizler için bir kredi kaç günde çıkar detaylıca anlatmak istiyoruz.

Kredilerin Sonuçlanma Aşamaları

Bankaların sunmuş oldukları kredi imkanlarından yararlanabilmek için sizlerin başvuru esnasında bazı evrakları eksiksiz bir şekilde bankaya beyan etmeniz gerekmektedir. Bu evraklar da genel olarak; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve ikametgah belgesi olmaktadır. Hatta kimi banka kuruluşlarının gelir belgesi ya da maaş bordosu isteme konusunda esnek davrandığını bile söylememiz mümkün olabilir. Bu evrakların geçerliliği ise ihtiyaç kredisi içindir. Çünkü konut ya da araç kredisi imkanından yararlanmak isteyen vatandaşların aynı zamanda konut kredileri için tapu, araç kredileri için de ruhsat ve proforma fatura getirmesi şarttır. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde bankanıza getirip kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman zaten, bankanız sizin kredi alıp alamama durumu hakkında inceleme başlatmış olacaktır. Ancak şunu kesinlikle belirtmek isteriz ki banka kredi kaç günde çıkar sorusunun cevabı bankalara göre değişkenlik göstermektedir. Mesela, banka kredilerinde en hızlı sonuçlanan kredi ihtiyaç kredileridir.

İlgili  Findeks Kredi Notu Yükseltme Yolları

Bankaya başvuru yapıldıktan sonra ilk etapta zaten kredi risk incelemesi yapılmaktadır. Bu incelemenin ortalama süresi ise 3 gün sürmektedir. Bankalar bu süreç içerisinde aksi bir durum çıkmadığı müddetçe de kredinin olumlu olup olmadığını 3 günün sonunda müşterisine bildirmektedir. Bu hemen hemen her banka için de geçerliliğini koruyan bir süre olmaktadır. Ayrıca sistemleri farklılık gösteren bankaların kredi sonuçlandırmalarını 5 dakika içerisinde bile belirtme olasılıkları olabilir. Bu sebepten de ilgili işleyişleri bankalar ile iletişim haline geçerek sürdürmelisiniz.

Kredi Sonuçlanma Süreçleri

Son olarak bankalara yapacağınız kredi başvurularınız en geç 7 gün içerisinde sonuç alır. Tabi bu süreçte farklı bir zaman dilimi ile de ilerleyiş ihtimalini göz önüne almalısınız. Bu sebepten dolayı da her zaman sistemli bir şekilde ilerlemeli ve kredi takiplerinizi de detaylı bir şekilde ilerletmelisiniz. Bunu başarmak her açıdan sizlerin önünüzü görmenizi de sağlamış olacak. Son olarak şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, nakit ve kredi işlemlerinde her zaman güven veren kurum ve kuruluşlarla ilerlemeniz önemlidir. Bu tarz bir ilerleyiş sayesinde nitelikli ve çok çeşitli bir kredi sürecine girmeniz daha da hızlı şekillenmiş olacak…

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 10 bin kredi, gelir belgesiz kredi ve kefilsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaşıma El Konur mu?

İçindekiler1 Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaştan Para Kesilir mi?1.1 Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar1.2 SGK Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir