Home / Genel / Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim?

Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim?

Son 2-3 yıldır ciddi anlamda dar gelirli kredilerini ödeyemez oldu o kadar çok kredi ve kredi kartı kullanıldı ki farkında olmadan tüketim seline kapıldık ve sonucu tıkanan kredi kartları ve ödeme güçlüğü.

Öncelikle kredi çıkmama sebeplerini irdelemek gerekir, kredi ve kredi kartı borçlarının düzenli ödenmemesi sonucunda kredi notumuz olumsuz etkilenmektedir ve yeni kredi taleplerimizi bu nota bakan bankalar tarafından talebimiz ret edilmektedir.

Muhtemelen bu yazıyı okuyorsanız kredi talebinizin ret edildiği ve size hiçbir bankanın kredi vermediğini anlıyoruz. Hangi bankaya başvurursanız başvurun aynı yanıtı almanız oldukça normaldir.

Çünkü kredi başvurusu yapıldığından tüm bankalar aynı havuzda bulunan ve Merkez Bankası bünyesinde oluşturulan veri havuzundaki kredi ödeme performansınıza bakarlar. Bir diğer veri havuzu da Findeks denen ve dokuz özel banka iştiraki ile kurulan veri havuzudur.

Şimdi takipte bulunan krediniz veya kredi kartı borcunuz var ise bankalar tarafından size kredi çıkması mümkün değildir. Ancak size bir önerimiz olacak eviniz arabanız veya değerli bir gayrimenkulümüz var ise size tavsiyemiz onu ipotek ederek kredi kullanmanız, bankalar yeterli teminat bulmaları halinde kredi notunuz düşük olsa dahi kredi verebilmektedirler. Bunu daha çok özel bankalardan bulmanız daha kolay olur.

İşin birde şu yönü var ki yasal takibe ardından icrai işleme kalacak olan kredi veya kredi kartı borcunuz eninde sonunda sizi bulacak var ise maaşınızı teminat göstermeniz ve 4/1 oranında kesilmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili  Bankaların 444'lü Telefon Numaraları

Ülkemizde maalesef Bankalar harici kredi veren kurum veya kuruluş bulunmamaktadır, sadece bazı kamu kurumlarının yardımlaşma sandıkları vardır ki onlarda sadece kendi üyelerine kredi vermektedirler.

İşin özüne gelirsek banka harici kredi kullanma imkanınız yoktur, kaba tabirle tefeci vb para kaynakları risklidir ve yasal değildir. Onlar para verirken genelde boş senet imzalatırlar zaten üzerinde malı olmayana, belli bir geliri veya maaşı olmayana para vermezler, verseler de rezil ederler, aklınızda bulunsun sakın boş senet imzalamayın, en azından bu şekil bir çözüme gidiyorsanız ödeyeceğiz ve anlaştığınızı tutarı imzalayınız. Bu kişilerden para alarak ömür boyu bitmeyecek borçların içine girmeyin.

En kısa sürede sıkıntılarınızın bitmesi dileğiyle..

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? başlıklı makalemizde Kredim Neden onaylanmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

2 comments

  1. Kredi çekmek istiyorum ama her defasında olumsuz yanıt alıyorum.. başka nereden kredi çekebilirim?

  2. Kaç defa kredi başvurusu yaptım ancak olumlu dönüş olan olmadı bana çok acil para lazım tefeciden veya kuyumcudan farketmez acil bana ulaşın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir