Home / Bilgiler / Kredi Çekmeden Nasıl Ev veya Araba Alabilirim?

Kredi Çekmeden Nasıl Ev veya Araba Alabilirim?

Kredi Çekmeden Nasıl Ev veya Araba Alabilirim?

Günümüzde ev almak ve araba almak insanların en temel gayeleri arasında bulunmaktadır. İnsanların ev alma isteklerinde ki en büyük sebep; kira derdinden kurtulmaktır. Çünkü kirada oturan insanlar farkındadır ki; ömürleri boyunca kiraya verdikleri parayla iki, üç ev sahibi olabilmektedirler. Bunun için de kirayı boşa para atmak olarak görmekte ve kira derdinden fazlasıyla kurtulmak istemektedirler. Bu konuda elbette haklıdırlar. Bir ev sahibi olunması demek her ay verilen kira parasının, masraf listesinden çıkması demektir. Bu da hane halkını maddi açıdan fazlasıyla rahatlatacaktır. Bu nedenle de ev sahibi olmak için kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Kredi alarak da ev sahibi olmaktadırlar. Peki, kredi almadan ev sahibi olmak mümkün değil midir? Kredi almadan da ev sahibi olunabilir. Kredi almadan ev sahibi olmanız için size imkânı ise kooperatifler tanımaktadır. Kooperatifler aracılığıyla ev sahibi olduğunuzda; ev sahibi olur daha sonra taksitle ödemenizi yaparsınız.

Araba da insanların ev almalarından sonra ilk hedefleri arasındadır. Her zaman duymuşsunuzdur; “ayağımızı yerden kessin yeter” lafını. Zamanla “ayağımızı yerden kessin yeter” ile kalınmamış, lüks ve model düşkünlüğü başlamıştır. “Araba olunca iyisi olsun” denmeye başlanmıştır. Peki, araba almak için ilk başvurduğumuz yol nedir? Araba almak için ilk başvurduğumuz yol; kredi çekmektir. Ancak kredi çekince de faiz oranı çok fazla olmaktadır. Bu faizlerden dolayı da arabayı kredi ile almak istemeyebiliriz. Peki, kredi çekmeden araba almak mümkün müdür? Tabi ki; kredi almadan da araba sahibi olmak mümkündür. Kredi almadan araba sahibi olmak için otomobil markalarının peşinatsız araba kampanyaları takip edilmelidir. Peşinatsız araba kampanyaları sayesinde peşinatsız bir şekilde araba sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde sahip olduğunuz arabalar için vadelendirme yapılmaktadır. Vadelendirme süreleri için size de imkân tanınmaktadır. Yani dilediğinize göre vade seçme imkânınız bulunmaktadır. Sunulan vadelerden her hangi birini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz vadeye göre de taksitinizi ödemelisiniz. Bu sayede banka faizinden kurtularak ama taksitli olarak araç sahibi olursunuz.

İlgili  Mevduat Hesabının Faizini Hesaplama

Anlaşılan o ki; hem ev sahibi olmak için hem de araç sahibi olmak için tek yol kredi çekmek değildir.

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir