Home / Bilgiler / Kredi almak çok kolaylaştı

Kredi almak çok kolaylaştı

Tatil, Evlilik, Eğitim, Sağlık, Bilgisayar, Ev eşyası gibi her türlü ihtiyacınız için bankamız yanınızda” bu ve buna benzer bir sürü spot cümle ve reklamlarla bankalar kredi dağıtmaya devam ediyorlar. Peki bankaları bu denli kredi vermeye iten nedir. İhtiyaç sahibi olan bizlerimi düşünüyorlar dersiniz.

Bankaların gelir kaynaklarının bir kalemi de kredilerdir. Kredi kullanımının artması neticesinde kredi kullanırken ödenen vergi, resim, harç devlete kaynak olarak aktarılmakta ayrıca yapılan diğer özel kesintiler bankaya gelir olarak kalmaktadır.

Bankaların ihtiyaç kredisi
Bankaların ihtiyaç kredisi

10000 TL ihtiyaç kredisi kullanmak istediğimizde şuan 12 ay vade ile 1,69 kredi faizi ödeyerek kredi alabilirsiniz. Vergiler, dosya masrafı her şey dâhil 12 ay sonunda toplam ödeyeceğiniz tutar 11364 TL olacaktır. 10 bin liraya karşılık 12 ayda ödeyeceğiniz far 1364 TL olacaktır. Bu hesaplama çok araştırma yapılmadan ortaya çıkarılmış bir hesaplamadır. O nedenle daha uygun ve daha uzun vadeli krediler veren bankalar mevcuttur. Kredi alırken bütün alternatifleri değerlendirmek ve en uygun oranları ve vadeyi veren bankadan kullanmak gerekmektedir.

Bu ve buna benzer hesaplamalar yaparak eğer ihtiyaç sahibi birisi ise bu kredi alma olayına sıcak bakmaktadır. Bu sayede ihtiyacı olan paraya o an kavuşmakta ve taksit taksit ödeme imkânı sunulduğu için daha rahat hareket alanı yakalamaktadır.

Kredi alan kadar kredi verende burada kar sağlamaktadır. O da elinde bulunan daha doğrusu mudilerinden toplamış olduğu mevduatları ihtiyaç sahiplerine kullandırarak faiz kazancı elde etmektedir.

İlgili  QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti 2018

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir