Home / Bilgiler / Kredi Alınmamasının Nedenleri Nelerdir

Kredi Alınmamasının Nedenleri Nelerdir

Şahıslar kredi çekmek için bankaların yolunu tutmaktadırlar.Ancak bankalar gelen müşterilerin taleplerini sürekli olumlu çevirmezler. Gerek kişilerin ödeme durumları veya kredi sicili durumlarına bakıp kredi onayını veren bankalar günümüzde hemen hepsi de artık Kredi Notu değerine göre onay vermektedir.

Kredi notu düşük olanların kredi almaları da hayalden öteye geçmez. Nedir kredi notu, bu güne dek bankalara olan her hangi bir ödemenin, örneğin su, elektrik gibi veya kredi kartı ödemelerinin aksaması zamanında ve net olarak ödenmemesi kredi notunun düşük olmasına yol açar. Kredi notu düşük olanlar neden kredi alamıyorum demesinler zira sebep bellidir.

Kredi Almak
Kredi Almak

Ödeyebileceği para kadar ipoteği gösteremeyenler, maaş bordroları olmayanlar, neden kredi alamıyorum diye soru işaretleri taşımasınlar kafalarında. Çünkü bankacılar verdikleri parayı gününde almak isterler, sizin peşinizde koşmak değil.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir