Home / KOSGEB, KOSKEP, KOSGEP Kredileri Hakkında Bilgiler / KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

KOSGEB, verdiği girişimcilik eğitimleri ve sunduğu maddi fırsatları ile diğer tüm finansal kurumlardan ayrıştırılmış ve girişimcilerin odağı olmuştur. Genel itibari ile sermayesi olmayan fakat girişimcilik aklı bulunan bireylerin desteklendiği bu ortamda; hem hibeler hem de uzun vadeli faizsiz kredi imkanları yer almaktadır. Kosgeb fırsatlarından ve imtiyazlarından yararlanabilmek adına mutlaka sistem tarafından sunulan girişimcilik programlarına katılmak gerekir.

Girişimcilik Eğitim Sertifikası Nedir?

Her iş yapmak isteyen birey girişimci değildir. Kosgeb’in tanımını yaptığı girişimci bireylerin bazı özelliklerinin olması gerekir. Genel hatları itibari ile;

  • Bireylerin hangi alanda iş yapacaklarının tam anlamı ile bilinmesi gerekir.
  • Bireylerin girişimci sayılabilmesi adına yeni ve farklı fikirleri ortaya koyması gerekir.
  • Bir iş yerinin nasıl işletilebileceği ve bu hususta var olan projelerin hazırlanabilmesi gerekir.

İş yapmak isteyen fakat bu tarz konularda bilgi eksikliği yasayan tüm bireylerin Kosgeb girişimcilik kursuna katılmaları ile bilgi eksiklikleri son bulacaktır. Verilen uzman girişimcilik derslerinin sonunda hazırlanan projenin Kosgeb’e sunulması ve mutlak olarak kabul edilmesinin sağlanması gerekir.

Eğitim Süreci Nasıl İşler?

Kosgeb girişimcilik derslerine katılım ücretsizdir. Herhangi bir katkı payı ve hizmet bedeli söz konusu değildir. Ve bunun yanında verilen eğitimlerin 70 saatlik bir uygulama süresi söz konusudur. Diğer özellikleri bakımından ise;

  • İş fikri geliştirebilecek ve yaratıcılıklarının ön plana tutabilecek girişimcilerin seçilebilmesi açısından uygulanan bir ön test vardır. Bu testten mutlaka belirlenen puanın alınması şarttır.
  • Girişimcilerin uzmanlaşmak istedikleri iş planlarını tam manası ile anlatabilmeleri sağlanır. Yani iş planlarını raporlamaları ve kusursuzca sunmaları beklenir. Aksi halde, bireylerin girişimcilik eğitim programında başarı sağlaması söz konusu değildir. Ve başarı sayılamayan bireyin Kosgeb’den yardım alması mümkün dahi değildir.
İlgili  Kosgeb ile Su Bayiliği Açmak

Girişimcilik Eğitimi Almak Adına Yapılması Gerekenler

Kosgeb danışmanlık merkezlerine ve ofislerine konu ile alakalı olarak müracaat etmeniz yeterli olmaktadır. Danışmanlar ve çalışanların bu konuda sizlere yol göstereceğini ve gereken tüm bilgileri aktardıklarını göreceksiniz. Kosgeb desteklerinden yararlanabilmek adına mutlaka işsiz olmuş olmanız gerektiğini de unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2019 başlıklı makalemizde en uygun evlilik kredi veren bankalar ve faizsiz evlilik kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Devlet Kreş Açmak İçin Devlet Desteği Veriyor?

İçindekiler1 Kreş Açmak İçin Devlet Desteği Alınabilir Mi?2 Devlet Desteği İle Kreş Sahibi Olmak2.1 Destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir