Home / Bayilik Veren Firmalar / Kosgeb ile Su Bayiliği Açmak

Kosgeb ile Su Bayiliği Açmak

KOSGEB ile Su Bayiliği

Günümüzde kendisine iş kurmayı düşünen arkadaşlar kosgeb hibesi ile su bayiliği açabilirler. Bunun  için yapmaları gereken ilk iş Kosgeb girişimcilik kursuna katılmak. Kosgeb girişimcilik kursu ile alacağınız eğitimden sonra sizlerden proje hazırlamanız isteniyor. Bu projeyi belirli alanlarda hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız proje şartları taşıyorsa hibe için kurula projenizi anlatıyorsunuz.

İyi bir proje ile kurul önünde yer almak isterseniz piyasada belli ücretlerle proje hazırlayan firmalar var. Firmalar proje hazırlayıp 500-1000 TL arasında sizden ücret talep edebiliyorlar. Bunun için piyasa araştırması yapmanız gerek.

İş yeri Açmak için KOSGEB Hibe Kredisi

Proje kuruldan geçtikten sonra devlet size geri ödemesiz kira, elektrik, ofis masrafları, sigortalı çalışanın maaşının ödenmesi gibi belli kalemlerde yaptığınız harcamaları geri ödüyor. Erkeklerde geri ödeme %60 olurken bayanlarda ise %70 durumda. Size verilen hibeden daha fazlasına ihtiyacınız varsa 0 faizli kredi kullanabilirsiniz. Bu kullanacağınız krediyi 12 – 24 – 36 – 48 ay gibi dilediğiniz taksitlerde sıfır faizli olarak geri ödüyorsunuz. Avrupa birliği fonları tarafından sağlanan kosgeb girişimcilik başvurusunu az çok anlamışsınızdır. Peki su bayiliği için kosgeb nasıl olur ?

Su bayiliği sektörü şu anda iyi kazandırsa da her şey bayinin elindedir. Güler yüzlü ve iyi hizmet her kapıyı açacaktır. Sizlerde kosgeb destekli bayi açmak isterseniz birden fazla bayilik veren firmalar var. Bunları daha önce ki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Eğer bayilikler hakkında bilgi almak isterseniz, bayilik veren firmalar kategorimizi incelemenizi öneririz.

İlgili  Devlet Destekli Köye Dönüş Projesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası 4411 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bayilik Çeşitleri Nelerdir?

Bayilik alırken her firma aynı şartları sunmaz. Bu yüzden genel bayilik şartlarından çok firmaların bayilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir