Home / Kredi / Krediler / Kolay Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Kolay Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Kolay Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Kişiler arasında gelenek hale gelen ve bankalar açısından da en çok satan kredi türleri arasında yer alan taşıt kredisinin kolay alınabilir hale gelmesi durumu tamamen kişilerin kendi durumlarına ve itibarına bağlıdır. Bankacılık işleminde yapılan kredi veya kredi kartı başvurusundan alınan ürünlere karşı yapılan her bir aykırı davranış kişilerin zedelenmesi ve bankacılık işlemlerinin sorunlu olması için yeterlidir. Hassas olan bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli işlem alınan ürünlere karşı aykırı davranmamak ve bu bağlamda ödemeleri düzenli yaparak banka gözünde güven kazanmak olmalıdır. Taşıt kredisi çekmeye karar vermiş ancak kolay yönünden ziyade normal işlem içerisinde kredi alamayan insan sayısı oldukça yüksektir. Bu durum banka tarafından teyit edilmesi durumunda kişiye verilen en büyük cevap kredi notunun düşük olmasından ibarettir.

İyi bir kredi notuna sahip olan kişilerin herhangi bir durumdan mağdur olmadan istedikleri şartlar altından tamamen aldıkları maaş durumuna ve belgesine bağlı olmak suretiyle kredi alabilmesi mümkündür. Bu kişilerin yapması gereken işlem alacakları araca karar vererek, ilgili eksik tutar kadarı bankaya bildirerek taşıt kredisi altında finansman ihtiyacın karşılanmasından ibarettir. Bankacılık geçmişinde herhangi bir sorunu olmayan kişilerin alacakları taşıt kredisinin geri ödenmesi açısından yeterli bir maaş gelirine sahip olmaları ibraz edilmesi halinde maksimum 3 iş günü içerisinde aracına sahip olabilecektir. En kolay krediye bu kişilerin sahip olması durumunda kredi notu, kredi sicili ve bankacılık geçmişinde problem olan kişilerin yapması gereken işlemler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

İlgili  En Fazla Kaç Aylık Kredi Çekilebilir?

Kredi Notundan Ötürü Taşıt Kredisi Alamayanlar Ne Yapmalı?

Kredi notunun düşük olması sadece taşıt kredisinde değil tüm kredilerde sorun yaratacaktır. Kısacası; Kredi notu düşük olan kişilerin bankadan ihtiyaç kredisi altında 1.000 TL dahi kredi çekme imkanı yoktur. Bu sebeple bu kişilerin yapması gereken işlemler sırasıyla;

  • Kredi sicilini düzeltme
  • Kredi notunu yükseltmek için tüm borçları ödeme
  • Kredi veya kredi kartı başvurusu yapmamak
  • Kredi kartı sayısı minimum şekilde düşürmek ve azaltmak
  • Kredi veya kredi kartının borçlarını düzenli ödemek
  • Kredi notu yükselinceye dek hiçbir bankacılık işlemi yapmamak

Şeklindedir.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir