Home / Kredi / Krediler / Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kredi günümüz dünyasının vazgeçilmezi olmuş durumda. Bu yazımızda sizlere en kolay kredi veren bankalar hangileri olduğunu ve en kolay kredi alma yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Gerek ihtiyaçlarımız için gerekse ev ve araç alımı sırasında krediler ve doğal olarak bankalar ilk akla gelen yardımcılarımızdır.

Krediler bu kadar gerekli hal almışken bankalarda şartları gün geçtikçe zorlaştırıyor. Eskilerde akrabalar, yakın arkadaşlar aranır ve gereken meblağlar borç olarak istenirdi. Tabi o zamanların zorlukları da yüz kızarması gibi utanmalardı. Şimdi ise kredi alabilir miyim veya kredi notum kredi almaya yeter mi gibi sorular ile  karşı karşıyayız. Son yıllarda bankaların en büyük kredi kriteri kredi notu olmuş durumda. Kredi notu nasıl sorgulanır öğrenmek için bu kırmızı renkteki sorunun üzerine tıklayıp ayrıntılı konumuzu okuyabilirsiniz.

Kredi çekmeye karar verdiğimizde sırada hangi banka kredisi daha uygun, kolay kredi veren bankalar hangileri, kredi notum yeterli olacak mı gibi sorular ve bunların araştırmaları geliyor. Bankaların kredi imkanları genelde kişiden kişiye değişim gösterir. Aslında faiz oranları çoğu kişide sabittir. Fakat değişim gösteren, sigorta giderler ve kredi masrafları oluyor. Yaş ve kredi notu burada da karşımıza çıkan etkenler arasında. Bankalar yaşa göre ve risklere göre değerlendirme yapmaktadır. Bir diğer oranları değiştiren etken ise vade süresidir. Yani kaç aylık veya kaç yıllık bir ödeme seçeneği istediğiniz oranları etkilemekte, faizleri yükseltmektedir.

İlgili  Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankalara kredi için başvurup kolay kredi almanın tek yolu kredi notunuzun beklenen seviyenin üzerinde olması diyebilirim. Eğer notumuz yüksek ise krediniz aynı gün hatta aynı saat içinde bile onay alabilir. Tabi bunun yanında gelirinizi kanıtlayan bir belge de sunmanız gerekiyor.  Bu iki seçenek en can alıcı kısımdır. Bunlarda sorununuz yoksa istediğiniz bankaya gidin sizin için kredi almak çok kolay olacaktır. Peki bunları sağlayamayan bireyler ne yapacak? Kredi alamayacaklar mı? Bunun için alt sınır olan kredi notunun altına inmeyip, başvuru yapmanız gerekiyor. Size öneri olarak, şansınızı ve kredi onay zamanınızı arttırma adına söyleyeceğimiz aynı anda bir çok bankadan kredi almak için talepte bulunun. Yani bir bankaya başvuru yaptım sonucu bekleyeyim onay alamazsam diğerini denerim demeyin. Bu size sadece zaman kaybını getirecektir. Birden fazla seçeneği aynı anda değerlendirerek zamanı değerlendirebilirsiniz. Umarım istediğiniz miktarı alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir