Home / Bilgiler / KOBİ Danışmanı Nasıl Olunur?

KOBİ Danışmanı Nasıl Olunur?

KOBİ danışmanı nasıl olunur?

Kobi danışmanlığı günümüzde oldukça yaygınlaşan meslekler arasında yer alıyor. İşsizlik ve üniversite mezunu olup kendi alanında meslek edinemeyen kesimin araştırmalar yapıp tercih ettiği alanlar var. Bunların başında gelen Kobi Danışmanı mesleği hakkında merak edilenleri kısa kısa yanıtlamaya çalışacağım.

Öncelik ile kobi danışmanı nasıl olunur sorusu ile başlayalım. Bu iş için yetkili kurum mesleki yeterlilik üzerinde sürdürülmekte olup, ölçme ve değerlendirme için sözlü olarak, yazılı ve uygulamalı olarak bir sınav yapılmaktadır. Kobi danışmanlığı için yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olmanız beklenmektedir. Bu meslek çok yaygın hale gelmiştir. Dolayı ile yurt dışında da yürütülmektedir. Yani öncelikli olarak danışmanlık adı altında yapılan bir sınav var ve burada yeterlilik göstermeniz gereken puanı almanız gerekmekte. Sınav sonucu alacağınız puan sonrası teorik ve uygulamalı bir aşama var. Bu aşama sonrası ilgili kurum size sertifika veriyor. Bu sayede kobi danışmanlığı yapabilir durumda oluyorsunuz.

Yani genel belli aşamalar üstteki şekildedir. Bunlara katılıp başarılı olmak sizin için aranan şartların başında gelmekte. Kobi danışmanlığı bence de şuan ülkemizde oldukça etkin bir meslek dalı olup en yayın diğer ülke ise Japonya olarak söylenmektedir. Sitemiz kredipiyasa.com olarak sizlere genelde kredi notu ve krediler hakkında bilgi vermekteyiz. Fakat bu tarz finansal işlemler üzerine mesleki bilgilerde sunmaya çalışıyoruz. Hergün yeni özgün makaleler ile sizlere merak ettiğiniz konularda cevaplar oluşturmaya çalışıyorum. Yine de yazılarımız içerisinde bulamadığınız herhangi bir konuda bizlere bir yorum atarak sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Biz bilgimizin yettiğince sorularınızı cevaplandırmaktan memnuniyet duyarız.

İlgili  Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir?

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir