Home / Genel / KKB 0 Olana Kredi Veren Bankalar

KKB 0 Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Kayıt Bürosu olarak bilinen KKB kişilerin kredi alma işleminde ve kişilerin kredi ürünlere yaptıkları başvuru işleminde oldukça önem taşımaktadır. Kişilerin yapacakları kredi başvurularında olumlu onay almaları ve aldıkları maaş gelirine binaen alacakları kredi doğrultusunda ki aylık ödemelerin düzenli yapılmaması KKB yi daima olumsuz etkilemektedir. Çekilen kredilerin asgari ücret ile ödenmemesi ve aynı bağlamda ilgili kredilerde ki borçların tamamının ödenmesi kişinin bankada ki yerini her zaman farklı tutacaktır. Bu bağlamda yapılan kredi başvurularından onaylı cevap alan kişilerin bankaya sürekli aykırı davranması kişinin derhal olacak nakit ihtiyaçlarının önüne geçerek sürekli mani olmasına imkan vermektedir.

KKB’si 0 sıfır olan kişilerin derhal öncelikle tüm borçlarını ödemeye yönelik hareket etmeleri ve bu kulvarda borç ödeme işleminden sonra bir süre herhangi bir şekilde bankacılık işlemini kullanmaması gerekmektedir. Bankacılık işleminin sürekli devam etmesi ve yapılan başvurunun sürekli tekrar etmesi kişi için çıkmaz hale gelebileceğinden ötürü bu ilgili sorununda giderilmesi oldukça zor olacaktır. Bu sebeple ortama kredi sicilinin düzelmesi 5 ile 10 yılı bulabilmektedir. Kişilerin bankalardan birkaç yıl uzak kalmaları sonucunda bu rakam her zaman değişecek olup, daha kısa sürede de tamamlanmasına sebebiyet verecektir.

KKB’sı 0 Olan Kredi Çekebilir Mi?

Kredi kayıt bürosunda ki risk analizin daima sıfır değerde olması kişinin bankalar arasında ki itibarının daima olumsuz olduğunun göstergesidir. Bu sebeple kişilerin kredi notu değeri de bu anlamda sıfır olacağından ötürü bu kişilerin normal şartlarda kredi çekebilmesi de mümkün değildir. Hal bu şekildeyken kredi çekme konusunda ısrarlı olan kişilerin kendileri dışında farklı bir kişilerin yardımıyla oluşabilecek kredi başvurularına göz atmaları ve aynı şekilde bloke teminatlı olarak bilinen kredi çeşitlerini incelemelerinde son derece yarar vardır. Bloke teminatlı kredi çekmek isteyen kişilerin muhakkak kendilerine ait bir mal varlığı olması gerekir. Bu mal varlığının ise tapu kayıtlarında ki tüm esnekliklerin kişiye ait olması gerekir. İşlemin bu şekilde olması çok daha istikrarlı olabileceğinden ötürü kişilerin de bu şartlar altında kredi alabilmesi her zaman söz konusu olabilecektir.

İlgili  En İyi 10.000 TL Kredi Veren Bankalar

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir