Home / Bilgiler / Kişinin ölmesi sonrasında kredi kartı borç durumu

Kişinin ölmesi sonrasında kredi kartı borç durumu

Hayat sigortası diye tabir edilen ölüm sonrası para verilmesi olayındaki işlemler aynen kredi kartı borç durumunda da geçerlidir. Bankalar bir kişiye kredi verirken sağlam adımlar ile kredi vermektedirler. Bu yüzden kişiden kefil istemektedir. Ancak her banka kefil istemez.

Kişinin ölmesi sonrasında kredi kartı borç durumu

Kredi kartlarının çok olması yanında kredi kartı olup borçlarını ödeyemeyen insanların sayısı da bir o kadar fazla ve gün geçtikte artmaktadır. Ölen kişinin borcu çıkması durumunda ölen kişinin kredi kartı borcu ne olur mirasçılarına kalmaktadır. Eğer mirasçılar bu borcu ödemek istemezler ise bu mirası da istemediklerini belirten dilekçeyi kabul edip bu dilekçeyi yazmak zorundadırlar.

Ölen kişinin kredi kartı borcu ne olur eğer ölen kart sahibine kefil olan birisi var ise bu borcu onun ödemesi gerekir. İkinci başvurulan yöntem ise budur. Kefil olan kişi kefil olduğu kişinin borcunu ödemek zorundadır. Bankalar her türlü yolu deneyip ölen kişinin kart borcunu almaya çalışırlar.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Kredi Notu Neye Göre Belirlenir?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir