Home / Bilgiler / Kişiler Kredi Borcunu Ödemezlerse Ne Olur

Kişiler Kredi Borcunu Ödemezlerse Ne Olur

Kredi almak sizlere her ne kadar kolay görünse de bilinen gerçek her kişi krediyi hızlıca alamaz. Krediyi almak her ne kadar zor gözükse de sadece bununla kişiler yetinmemelidir. Zira ödeme planlarını çok iyi yapmalıdırlar.

Kredi Borcunu Ödememek
Kredi Borcunu Ödememek

Kişiler Kredi Borcunu Ödemezlerse Ne Olur

Bankalardan çektiğiniz kredi tutarını ve vadelerini zamanında ödemelisiniz. Zamanında ödenmeyen her tutar faize girdiği gibi size ek maliyetlerinin yanında yasal takip ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Bunun yanında aldığınız kredi miktarına karşılık tahattüt verdiğiniz mallarında satılması gibi riskli bir süreç başlamış olacaktır. Son olarak ise bankalar sizden yeni bir ödeme planı yapmanızı talep ederler bunu olumsuz yanıt aldıkları takdirde yasal süreç başlamış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Atmde Kartım Sıkıştı Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde atm, atm kart sıkışması ve bankamatik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Balon ödemeli ev kredisi akbank
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir