Home / Bilgiler / Kişiler En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir

Kişiler En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir

Kredi almak sizlere basit görünsede yapılan prosedörler gereği bir takım zorluklar ile karşılaşmak mümkün. Kredi notunuzun uygun olması veya ödeme durumu gibi aşamaları hızla geçmeniz gerekmektedir.

Kişiler En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir

Bu sorunun yanıtı tamami ile şahısın mali durumuna bağlıdır. Misal şahısın üstünde hiçbir şey yok ise çekebileceği maxsimum kredi tutuarı sınırlıdır. Ortalama değer olarak vermek gerekiyorsa 5.000 TL yukarısına ihtimal bile vermiyoruz. Bunun yanında kredi kartı limiti de 1,000 tl olmaktadır.

Şahıslar bankalardan her hangi birinden bir kredi çekmiş ise yeni bir kredi çekebiliyor artık. Misal X bankasından 5,000 tl çeken bir şahıs, Y bankasından da 5,000 tl çekebiliyor. Ancak bize göre 2. bir bankadan çekilen tutar ilk bankadan daha da az olmaktadır. Yani 5.000 yerine 2.000 gibi. Ancak dediğimiz gibi kredi çekebilmenin ana şartı kredi notunuzun ortalama değerde olmasıdır. Buna ek olarak maaşlı iseniz maaşınızın 10 katına kadar da kredi çekebilirsiniz. Bu işlemler tüzel kişiler içindir. Kurumsal firmalar veya şahıslar ise gelir beyanının ve sözleşmeye göre yüksek miktarda kredi çekebiliyorlar.

Kredi Miktarı
Kredi Miktarı

Şahıslar en fazla ne kadar kredi çekebilir ? Sorusunun yanıtı maaşınızın 10 katına kadar , maaşınız yok ise de gelir belgenizin beyannamesine göre max 3 katına kadar kredi verilmektedir bankalar tarafından.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  TEB Kredi Başvurusu için gerekli evraklar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir