Home / Bankalar / Kırmızı Kalem Yedim Kredi Alabilir miyim?

Kırmızı Kalem Yedim Kredi Alabilir miyim?

Kırmızı kalem yiyen kişi kredi alabilir mi sorusuna yanıt arayacağımız bu yazımızda sizlere bankaların kriterleri hakkında da bilgi sunmaya çalışacağım. Sizlerde çok iyi bilirsiniz ki bankalar işini sağlama almakdıkça kredi veya kredi hizmetlerini hiç bir zaman sağlamazlar. Yani onları ikna edecek bir kredi geçmişiniz var ise veya düzenli bir sektörde çalışıp iyi ücretler alıyorsanız kredi almak çok zor olmaz. Fakat bunlar yok ise kredi almanız belirli uyumsuzluklara takılabilir. Genelde bunlarda geçmiş benzer işlemleriniz izlenir. Daha önce Merkez Bankası’nın kara liste denilen uygunsuzlar listesine girmiş misiniz? Kredi kayıt bürosu kayıt listesinde ki durumunuzun ne olduğu gibi incelemeler olacaktır.

Neden kırmızı kalem cezası yemiş olanlar kredi almakta zorlanırlar derseniz? Aslında bu çok açık ve net. Bankalar güven konusunda emin olmak isterler. Ödemelerinde sorun istemezler ve güvenilir müşterine kolaylık sağlarlar. Yani sizin güven veremediğiniz bir durumda bankanın da size kredide güçlük çıkarmasını normal karşılamak gerekir. Bu durumdan kurtulmak bazen uzun süreye yayılabilir. Geçmiş ödemeleri ve maddi sorunlarınızı çözmeniz durumunda kısa vade içinde de bankalar size yardımcı olabilirler. Bu kırmızı kalemde aslında biraz olsun kara listeyi anımsatıyor.

Yani sizin için bu konuda aslında bizim vereceğimiz en iyi bilgi şu olur. Önce ki borçlarınız devam ederken şansınızı denemek yerine düzenli bitirmeyi deneyip sonra güveni arttırmanızdır.

İlgili  Ziraat Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir