Home / Bankalar / Kiralık Kasa Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kiralık Kasa Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kiralık Kasa Nedir?

Kiralık kasa; daha çok film ve dizilerde gördüğümüz özel saklama kutularıdır. Bunları edinmek için herhangi bir banka ile görüşebilirsiniz. Bu televizyonlarda gördüğünüzden pek farklı bir durum değil aslında. Tam olarak evde saklanması riskli, değerli eşyalarınızı banka sizin adınıza özel kasalarda saklıyor. Bunun karşılığında sizden bir miktar para alıyor.

Günümüzde hırsızlık olayları göz önünde bulundurulduğunda altın gibi, mücevher gibi kişisel değerli eşyaları saklamak için en uygun yer bankalardır. Bankalar da bunu bildikleri için sizlere kiralık kasa hizmeti sunmaktalar. Bu işlem için gerekli bankayı seçip gerekli boyutları oluşturmanız gerekiyor. Ucuz kiralık kasa hizmeti veren bankalar var. Bunlar arasından size en uygun kiralık kasa hangisi ise bulmak için fiyat bilgisi almanızı öneririz. Genellik ile kredi işlemleri ve kredi kartı kullandığınız sürekli hizmet aldığınız bankalar ile görüşmenizi öneririm. Bildiğiniz yer her zaman daha güvenilirdir.

Kiralık Kasa Fiyatlandırması Nasıl Yapılıyor?

Kiralık kasa belirlerken ayrıca size yakın şubeleri tercih etmenizde fayda var. Her şube zaten kiralık kasa hizmeti vermiyor. Verenler arasında adresinize yakın olanı seçin ki, acil bir işiniz olduğunda doğrudan ulaşmanız kolay olsun. Ayrıca kasa kiralama işleminde 3 farklı tip var. Bunlar boyutları ile sınırlandırılan;

  • Küçük boy kiralık kasa
  • Orta boy kiralık kasa ve
  • Büyük boy kiralık kasadır.
İlgili  Bankaların 2018 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bunların fiyatları da birbirinden farklıdır. Üstelik ilk kez kiralık kasa işleminden faydalanıyorsanız, kasa bedeli kadar da depozito ödemesi yapmanız gerekecektir. Bunun ödemeyi işlem sonunda anahtarınızı geri bankaya teslim ederken size tekrar verilecektir.

Kiralık Kasayı Neden Kullanmalıyız?

Kasa işlemleri günümüzde yastık altı yatırım denilen, yatırım tipi için oldukça güvenli bir hizmettir. Eğer bu tip bir yatırım yapıyorsanız, yani altın veya döviz gibi birikimler yapıyorsanız bunları saklamak için bir kiralık kasaya ihtiyacınız olacaktır. Evler maalesef bu tip birikimler için oldukça riskli hale gelmiş durumda. Bu ne kadar üzücü de olsa gerçek böyle. Uygun fiyatlı kiralık kasa belirleyip kiralayıp işinizi sağlama almanızı öneririm. Bu konuda kendi araştırmalarınızı yapıp şubelerden fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sorularınızı bize yazmaktan çekinmeyin.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Eft yapmak belirli saatler dışında yapıldığı anda işleminiz bir sonraki iş gününe sarkabiliyor. Bunu önlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir