Home / Kredi / Krediler / Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kredi alabilmek için en önemli kriterler arasında olan kredi notu yüksekliği ve gerekli kazanç oranlarına sahip olunmadığında bankaların bazıları tüketiciden kefil isteme yoluna gidebilmektedir. Bu uygulamayla geri ödemesini riskte gören banka bu riski ortadan kaldırabilmeyi hedeflemektedir. Peki,kefilsiz kredi veren bankalar hangileri, kefilsiz kredi veren banka yok mu? Sorularının cevabı olarak elbette kefilsiz kredi veren bankalarda var diyebilmekteyiz. Kefilsiz kredi alabilmek için kredi notunuzun yüksekliği en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Kredi notunuz yüksekse ve kazancınızın oranı da almak istediğiniz krediye uygunsa rahatça kefilsiz kredi alabilirsiniz.

KEFİLSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

Bankaları incelediğimizde kefilsiz kredi veren bankaların Denizbank, Yapı kredi bankası, TEB Bankası, QNB Finansbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Şekerbank, ING bank, FIBA bank, Akbank, Odeabank, Vakıfbank ve Halk bankası gibi bankalardan oluştuğu görülmektedir. Bazı devlet bankaları kefil isteyebilmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması hemen her bankadan kefilsiz kredi seçeneği alabilmenizi olanaklı kılmaktadır. Zaman zaman kampanya düzenleyen bankalar kredi notu düşük kişilere de kefilsiz kredi olanağı sunabilmektedir. Bankaların düzenlediği kampanyaları takip etmek bu aşamada önemlidir. Diğer bir seçenekte daha genç bankaların müşteri kazanabilmek için kredi notu düşük kişilere de kefilsiz kredi verebilmesi mümkün olmaktadır. Kredi notu düşük kişilere kredi veren bankalar da olabilmekte fakat bu kişilerden kefil istenmesi durumuyla karşılaşılabilmektedir.

İlgili  Altın Teminatlı İhtiyaç Kredisi Nedir?

NASIL KEFİLSİZ KREDİ BAŞVURUSU YAPARIM?

Kefilsiz kredi başvuruları için genellikle en standart yöntem banka şubelerine giderek müşteri temsilcisine kredi başvurusu yapmaktır. Bazı bankalar SMS’le başvuru seçeneği de sunarken, hemen her banka internet şubesinden kredi başvurusu alabilmektedir. İnternet başvurularında veya SMS başvurularında bir bölüm ön kredi onayı olurken, bazı bankalar tüm kredi işlemini bankaya hiç gitmeden internet üzerinden de gerçekleştirebileceğiniz kampanyalar düzenlemektedir.

Kredi başvurusu için TC kimlik numaranızı istediğiniz kredi tutarını kazandığınız maaşı SMS atmanız veya internet şubesine girmeniz gerekmektedir. Kredi başvurusu için kimlik fotokopisi, gelir belgesi, şirket imza sirküleri gibi standart evrakların yanında almak istediğiniz krediye göre farklı evraklarda istenebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde faiz oranları, konut kredisi ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir