Home / Bilgiler / Atmde Kartım Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

Atmde Kartım Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

Günümüzde son derece yaygınlaşan bankacılık işlemleri için en genel anlamıyla kredi kartları veya bankamatik kartlarını kullanmaktayız. Bu kartlar kullanılırken bazen ATM de sıkışmaktadır. Peki, atmde kartım sıkıştı ne yapmalıyım bu durumda? Bu soru ile birçok kimse zaman zaman yüz yüze kalmaktadır. Yazımızın devamında ATM de kartı kalan ya da sıkışan kişilerin ne yapması gerektiği ve izlemesi gereken adımların neler olduğu bilgilerini bulabileceksiniz.

ATM de Kart Sıkışması Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Birçoğumuzun yoğun olarak bankalar ile işleri olmaktadır. Özellikle şubelere gitmeden ATM üzerinden para yatırma, para çekme, fatura ödeme ya da kredi kartı ödeme gibi işlemler yoğun olarak yapılmaktadır. Tüm bu işlemleri daha hızlı ve kolayca yapabilmemiz için bankanın bize verdiği banka kartı ya da kredi kartını kullanmaktadır. Bazen bu kartları ATM ye  taktığımız zaman işimizi bitirdikten sonra maalesef geri alamıyoruz. Yani ATM cihazı kartımızı alarak geri dışarıya vermiyor. Bu durumda atmde kartım sıkıştı ne yapmalıyım sorusu akıllara geliyor. Kart sıkışması yaşandığı anda yapılması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Kart sıkıştığı anda eğer elle çekilip çıkarılabilecek bir durumda ise kartın çekilerek alınması yolu izlenilmelidir. Eğer ulaşılabildiği halde çekilerek alınamazsa bir süre sonra kart atm tarafından yutularak içeriye alınacaktır.
  • Eğer banka kartınızı yuttu ve mesai saatlerinde iseniz banka görevlilerine durumu derhal bildirerek kartınızı geri alabilirsiniz. Bir tutanak karşılığında kartınızı geri alabilirsiniz.
  • Kartınızın yutulması ve geri verilmemesi halinde eğer mesai saatleri dışında iseniz bir süre daha bekleyip atm den aksiyon beklemelisiniz. Herhangi bir işlem yapılamıyor ve kartınız da geri gelmiyorsa hemen müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmelisiniz.
  • Müşteri hizmetleri ile görüşmenizde gerekirse kartınızın iptal edilerek kullanıma kapatılmasını isteyin.
  • Kartınızın atmde kalması durumunda içiniz rahat edene, gerekirse kartınızı kapattırana kadar mümkün mertebe başından ayrılmayın. Böylece dolandırılma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.
İlgili  Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Atmde kartım sıkıştı ne yapmalıyım sorusuna en kısa ve doyurucu cevabı bu şekilde verebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir