Home / Kredi / Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankacılık hizmetlerinin en başında hiç şüphesiz sağladığı finansal desteklerdir yani nakit para ihtiyaçlarına veya çoğu kimsenin para biriktirmek suretiyle alması mümkün olmayan konut ve taşıt gibi taleplerimize bankadan aldığımız veya alacağımız krediler ile almak mümkün olmaktadır. İşin içinde para olunca haklı olarak kredi veren banka verdiği krediyi düzenli olarak geri ödenmesini ister.

Kredi Notunun Önemi

Kredi verilirken bankalar kredi talep eden müşterinin ilk olarak kredi notuna bakarlar ve şartları uygun olanlara kredi vermek konusunda çokta problem çıkartmazlar. Ancak bir kesim var ki kullandığı kredi veya kredi kartlarından dolayı yasal ve idari takip ve ardından gelen icra durumlarından olanlar için kredi notu dip yapmıştır yani Banka Kara Listeye alınmıştır. Kara liste aslında Merkez bankası veri havuzunda tüm bankaların kredisini aksatan ve ödemeyen tüm müşterilerini buraya bildirmek zorundalar. Yine Findeks ise kurucusu olan dokuz bankanın veri havuzu olduğundan burada da kara listeye girmiş olursunuz Findeks Renginiz Kırmızı olmuştur. 

Kara Listede Olana Kredi Veren Banka var mı?

Bankalardan geçmiş nedenlerden dolayı yani Kara Listede Olana Kredi Veren Banka var mıdır? Findeks Rengi Kırmızı olana Kredi veren banka arayışına engel olmamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken daha doğrusu kredilerden batan birisinin kredi almasının olmaz ise olmaz şartı kara listeye girmesine neden olan tüm kredi veya kredi kartı borçlarının kapatılması zarureti vardır. İcra takibine düşmüş bir kredi ürünü varken banka dili söylersek Kredi Notu Özet raporunda “tasfiye edilmiş” yani borcun ödenmiş olması şeklinde gözükmesi gerekir. Findeks Puan Raporu ki bu kredi notu ile aynı şeydir, açık hiç bir borcun olmaması gerekir.

İlgili  İş Bankası 4402 SMS Kredi

Bankadan kaynaklı tüm borçlar ödendi ise size en az bir yıl kredi vermeye bankalar yanaşmayacak tüm borçlarınızı ödeseniz dahi bu oldukça zor olacaktır. Ancak Kredi borçlarınızı yasal takip icra vb tüm borçlarının kapatılması halinde bir yıl geçtikten sonra kredi notunuz az da olsa yukarı doğru ivme alacaktır.

Kırmızı Kalem yiyen Kredi alır mı?

Banka Kara Liste yani Kırmızı Kalem yiyen Kredi alır mı? veya kredi veren bankalar var mı derseniz evet az da olsa bu durumda olanlara özellikle özel bankalar kredi verebilir, ayrıca ipotek karşılığı kredi de vermeleri mümkün yine sağlam bir kefil size verilmesinde yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 10 bin kredi, gelir belgesiz kredi ve kefilsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaşıma El Konur mu?

İçindekiler1 Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaştan Para Kesilir mi?1.1 Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar1.2 SGK Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir