Home / Bankalar / İş Bankası / İşbank / Kamu Çalışanlarına En Uygun İhtiyaç Kredisi

Kamu Çalışanlarına En Uygun İhtiyaç Kredisi

İş Bankası Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Devlet çalışanları için maaşların yetmediği yerde ihtiyaçlara yetişecek bir kredi haberi ile bugün ki yazımızı oluşturuyoruz. Kredimizin adı İş Bankası Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi. Adından da anlaşıldığı üzere kamu sektöründe çalışıyorsanız bu kredi tam size göre. Fakat kredi için miktar ve faiz oranları hakkında size detayları birazdan sunacağım. Öncelik ile şunu bilmeniz istiyorum ki biz kredipiyasa.com olarak hiç bir banka ile bağımız bulunmamaktadır. Tamamen incelemeler yaparak bu bilgileri size sunuyoruz.

Kredimizin türü adında da geçtiği gibi ihtiyaç kredisi olup memur kesimini kapsayan bir İş Bankası kampanyasıdır. Vade olarak alt limit 3 ay olup maksimum vade 36 aydır. Ayrıca en düşük çekebileceğiniz kredi miktarı bu kampanyada 3.000 TL ve üst sınırda 50.000 TL’dir.

Bu kredide size 5.000 TL gibi orta seviyede bir miktar ile örneklemeler yaparak anlatım yapacağım. Kredi faiz oranı %1.52 olup, biz masrafları düz bir rakam olarak 25 TL diye hesapladık. Bu banka şubesinde kesinleşecek olan bir rakam lütfen dikkate almayın siz. 5.000 TL kredi çektiğinizde 12 ay vade için aylık ödemeniz 468 TL ve toplam miktar ise 5.637 TL oluyor. Yani toplam 1 yıl için faiz miktarı 637 TL gibi bir fark oluyor. Bir de üst sınır olan 36 ay vade için dilerseniz hesaplama yapalım. Yine faiz oranımız değişmiyor aynı kalıyor. Aylık ödememiz 191 TL ve toplam 6.888 TL oluyor bu vade türünde. Yani ödeyeceğiniz toplam faiz 888 TL oluyor.

İlgili  İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

Kredi için teminat ve kefil işlemlerini yine ayrıca banka şubesi ile görüşmeniz gerekiyor. Bu konu şubelerde değerlendiriliyor. Ayrıca hayat sigortası da yapılması gerekiyor. Bu da yine şubede belli olacak konulardan biri, sebebi ise kişinin yaşına, maaşına, kredi tutarına göre değişim gösterebiliyor. Kişiye özel hayat sigortası olduğu için kişiden kişiye farklılıklar ortaya çıkacaktır.

İş Bankası kamu çalışanları için ihtiyaç kredisi 3 Şubat 2016 tarihinden 2 Mart 2016 arasında kullanılabilecek bir kampanya olup bundan sonra ki tarihler için bankalar ile yine görüşebilirsiniz. Ayrıca anladığımız kadarı ile bu kampanyadan yararlanmak isteyen kamu çalışanları, maaş anlaşmalı olarak bankanın müşterisi olmak zorunda. Yani bu biraz zor bir şart olmuş.

Bir önceki yazımız olan İşCep Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde işbankası cep uygulaması, işcep ve İşCep nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

İşCep Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüm telefon operatörleri tarafından kullanılabilecek bir uygulama olan İşcep, aynı zamanda bir akıllı cihaz uygulaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir